Politici, spisovatelé, karikaturisté... Teroristi zveřejnili seznam lidí k likvidaci

17.01.2015 9:33

Al-Káida zveřejnila seznam osob k likvidaci. Jejich jména i s fotografiemi publikovala v posledním vydání magazínu Inspire, anglickojazyčném časopisu, který vydává teroristická síť al-Káida se sídlem v Jemenu. Lidové noviny informují, že článek je uveden slovy „Hledají se mrtví nebo živí kvůli zločinům proti islámu“.

Politici, spisovatelé, karikaturisté... Teroristi zveřejnili seznam lidí k likvidaci
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Dnešní LN přicházejí rovněž s fotografiemi lidí na seznamu osob k likvidaci. Jsou mezi nimi dánští karikaturisté známí zobrazováním Proroka, spisovatelé i známí nizozemští politici.

Kromě toho prý obsahuje výzva časopisu Inspire, o níž informoval americký server Slate, nápis s názvem „Jedna kulka denně odstraní jednoho bezvěrce“. Podtitulek pak zní: „Braňte proroka Mohameda a hovořte o něm, jak se patří.“

Osobnosti, uvedené na „seznamu smrti“, patří už řadu let k nejohroženějším veřejně činným jedincům. Jsou tam i karikaturisté Kurt Westergaard a Lars Vilks. Westergaard je autorem vůbec první Mohamedovy karikatury znázorňující Proroka s turbanem v podobě bomby s hořícím doutnákem. Jak Westergaard, tak i Vilks v minulosti opakovaně čelili několika pokusům o atentát a například za Vilksovo zabití vypsala irácká odnož al-Káidy před několika lety odměnu ve výši 150 000 dolarů.

Další místa na žebříčku zabírají editoři dánského deníku Jyllands-Posten Carsten Juste a Flemming Rose, kteří nesli odpovědnost za uveřejnění zmíněných karikatur v roce 2005.

Mezi dalšími uvedenými ve smrtonosném seznamu al-Káidy jsou například floridský pastor Terry Jones, který chtěl v roce 2010 veřejně spálit korán či dva politici z Nizozemska.

Jedním z nich je podle LN šéf pravicové nizozemské Strany svobody Geert Wilders, který navrhl zakázat korán a v roce 2008 vytvořil a uvedl protiislámský dokumentární film Fitna. Druhým nizozemským zástupcem na seznamu al-Káidy je bývalá poslankyně liberální strany VVD Ayaan Hirsi Aliová. Ta byla mimo jiné autorkou scénáře k protiislámskému filmu Submission režiséra Thea van Gogha, který byl později zavražděn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnůj po smrti Kubery: To jste nechtěli číst. Jde i o Zemana. A Karla Gotta. No a co, že zemřel? píše „umělec“. A dále...

7:13 Hnůj po smrti Kubery: To jste nechtěli číst. Jde i o Zemana. A Karla Gotta. No a co, že zemřel? píše „umělec“. A dále...

Zpráva o smrti Jaroslava Kubery včera oblétla celou zemi. Ne všichni však byli Kuberovým odchodem zk…