Politická bomba: Gazdík se prý přilepí k Bělobrádkovi. A když se to sečte, je to velké. Noviny našly ty, co vyzradili víc

17.10.2016 7:31

Spojí se Starostové a nezávislí s KDU-ČSL? To je otázka, která po krajských a senátních volbách vyvstala poněkud výrazněji. Podle Lidových novin by mělo být jasno do Vánoc. A není vyloučeno, že nová strana, včetně lídra a názvu, by se již objevila v nadcházejících sněmovních volbách.

Politická bomba: Gazdík se prý přilepí k Bělobrádkovi. A když se to sečte, je to velké. Noviny našly ty, co vyzradili víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsefa sněmovny Petr Gazdík (uprostřed)
reklama

Starostové a nezávislí a lidovci jsou bezesporu vítězi letošních voleb, vnímají tedy příležitost. Jak uvedl lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, strana chce daleko více spojovat a rozšiřovat volitelnost. „Už před třemi lety se hovořilo o nějakém volebním bloku. Uvidíme,“ podotkl Bělobrádek s tím, že oficiální jednání ještě neproběhla.

Reálnost spojení však naznačil i předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. 

„S KDU-ČSL máme společné vnímání rodiny a obce. Určitě máme podobný vztah k venkovu. Sdílíme názor, že by se měla Evropa vrátit ke svým židovsko-křesťanským tradicím,“ řekl. 

Anketa

Kdyby do sněmovních voleb šli společně lidovci a Gazdíkovi Starostové a nezávislí, volili byste radši je, nebo Kalouskovu TOP 09?

94%
hlasovalo: 8485 lidí

„Do Vánoc musí být jasné, kdo by byl lídr a jak bychom to uskutečnili,“ říká k novému uskupení vysoce postavený politik STANu. Hnutí například chce, aby lídr nebyl členem lidovců. „To by určitě nešlo,“ tvrdí zdroj s tím, že hnutí by chtělo nezávislou osobu, například nějakého respektovaného ekonoma. Nahlas se uvažuje také o poměrech zastoupení jednotlivých kandidátů na kandidátkách. Poměr by měl být 60 ku 40, vždy podle síly jednotlivého subjektu v kraji.

Bělobrádek k námluvám také dodal, že je nutné se vyvarovat neúspěchu, který v minulosti lidovce potkal, když se spojili s dalšími třemi pravostředovými stranami. KDU-ČSL a STAN si ale již úspěšnou spolupráci vyzkoušeli, a to v roce 2014 v Praze, kdy skončili společně se Stranou zelených jako třetí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…