Politička z Prahy 10 v tom má fakt jasno. Jednou řekne to, jindy ono. Fanoušci Bohemky, víte o tom?

22. 6. 2016 9:18

Praha 10 v poslední době řeší problém, který souvisí s koupí fotbalového stadionu ve vršovickém Ďolíčku, a to konkrétně, jak naložit s přilehlým parkovištěm, na kterém může parkovat 350 aut.

Politička z Prahy 10 v tom má fakt jasno. Jednou řekne to, jindy ono. Fanoušci Bohemky, víte o tom?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Renata Chmelová (VLASTA), zastupitelka Prahy 10
reklama

Současná, nově vládnoucí koalice na Praze 10 v čele s Vladimírem Novákem (ČSSD) vyjednává s magistrátem, aby se parkování u stadionu zachovalo a mohlo se dál využívat, opozici se to ale nelíbí. Ta je naopak pro odevzdání pozemku magistrátu bez řádných podmínek, které by koupí stadionu magistrátem majitele ohrozily, uvedly stránky Desítkáře.

Odebrání parkoviště by ale ohrozilo obyvatele Vršovic, kteří již teď mají problém se zaparkováním v okolních uličkách. A nyní by se museli obejít bez dalšího, velkého parkoviště, na kterém jsou již naučeni parkovat.

"Nová koalice Prahy 10 zhatila řešení, na němž se vzácně, téměř jednomyslně shodli jejich straničtí kolegové v Zastupitelstvu hl. m. Recept byl jednoduchý: přenechat hl. m. Praze danou parcelu bez podmínek a žádat o splnění oprávněných požadavků Prahy 10," uvádí Renata Chmelová v tiskové zprávě Koalice Vlasta.

Jenže Renata Chmelová, která se v říjnu zúčastnila předvolební debaty, tehdy tvrdila  něco jiného, upozornily stránky Desítkář.cz: "Nám vadí, že městská část prodává bez podmínek své pozemky,"uvedla přítomnému publiku kandidátka na senátorku Renata Chmelová. "Na tom pozemku je teď 350 parkovacích míst pro Vršovičáky, kteří již teď nemají kde parkovat," dodala.

Proč svůj názor otočila o 180 stupňů, už neprozradila. "Odpověď může možná dát nedávná tisková zpráva Koalice Vlasta, ve které se Chmelová chlubí předvolební spoluprací s občanským hnutím Desítka pro domácí, které za stadion Ďolíček dlouhodobě lobbuje," uzavírá web.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …