Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

28. 3. 2020 14:35

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na řešení koronavirové krize. Měla by je prý sebrat všem neziskovým organizacím, které se zabývají politickým aktivismem, a rozdat je lidem.

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš připustil, že kvůli koronavirové krizi může schodek rozpočtu přesáhnout 200 miliard korun. Vláda totiž slíbila pomoc firmám, které kvůli pandemii koronaviru musely zastavit nebo notně omezit výrobu. Kabinet hodně stojí o to, aby tyto firmy své zaměstnance nepropouštěly. Vedle toho se pomoci dostane také osobám samostatně výdělečně činným. A také rodičům, kteří pečují o své děti v době, kdy děti nemohou chodit do školy. Skrze ošetřovné.

Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová už také vysvětlovala, proč se snaží zabránit tomu, že by restauratéři a další podnikatelé žalovali stát o náhradu škody, protože stát jim vyhlášením nouzového stavu znemožnil práci. Schillerová se obává, že by to stát vyšlo na biliony korun, což by mohlo ohrozit výplatu důchodů i dalších dávek.

Tak či onak, státu budou peníze chybět. A publicista Alexandr Vojta vládě navrhl, kde část peněz vzít.

Anketa

Podporujete předsedu vlády Andreje Babiše? (Ptáme se od 24.3.2020)

93%
7%
hlasovalo: 39555 lidí

Vážený pane premiére, ministryně a ministři, dovoluji si vám všem navrhnout, abyste prosím v rámci přípravy státního rozpočtu na kalendářní rok 2021 ukončili financování všech nevládních, či nestátních projektů takzvaných neziskových organizací zabývajících se politickým aktivismem, a peníze takto uspořené deponovali v rámci rozpočtu potřebným, to jsou zaměstnanci, zaměstnavatelé a lidé v nouzi. Peníze může rozdělit podle vámi navrženého mechanismu stát skrze své úřady a instituce, není k tomu potřeba žádný zprostředkovatel. Věřím, že každá miliarda přijde vhod. Zvláště v této věci žádám o aktivní přístup v řešení mého návrhu paní ministryni Maláčovou,“ stojí v otevřeném dopise, který zaslal vládě.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …