Politik, který chová psy, šneky a holuba, zkoumal nacionalisty na Ukrajině. Přidal fotky a profackoval rusofoby: Jste jako nacisté

06.08.2014 8:30

Zajímavou paralelu současného podivného informování o dění na Ukrajině našel člen České pirátské strany Josef Němec. Podle něj svou iracionální nenávistí k Rusku ze všeho nejvíce připomíná goebbelsovskou propagandu nacistického Německa. Včetně veřejných sbírek a podobných akcí, které mají jednotu nemyslícího národa ještě více utužit.

Politik, který chová psy, šneky a holuba, zkoumal nacionalisty na Ukrajině. Přidal fotky a profackoval rusofoby: Jste jako nacisté
Foto: Jarek Plesar
Popisek: Člen Pirátské strany Josef Němec
reklama

Josef Němec o sobě ve svém profilu na stránkách Pirátů prozrazuje, že se živí jako programátor a ve volném čase se věnuje chovu zvířat. Mimo jiné má doma tři psy, kocoura, šneky a holuba. Zaujme též informace, že propaguje zdravý životní styl do té míry, že sám je veganem.

Ve svém textu si povšiml, že hlavní mediální proud nasadil rétoriku, že cokoliv, co pochází z Ruska, je špatné. Jenže úplně stejnou rétoriku podle něj nasadila goebbelsovská propaganda v Německu. „Kdyby to nebylo tak smutné, bylo by to k smíchu,“ poznamenává. Svůj text pro ilustraci doplnil obrázky, dokazujícími ještě zajímavější souvislosti s dobou nacistické propagandy. Můžete si na nich prohlédnout například hajlující vyholené ukrajinské nacionalisty, nebo místní lepé dívky, obřadně nesoucí portrét Stepana Bandery.

Pirát se domnívá, že sledujeme klasickou mediální válku propagand. Většina mediálního prostoru je podle něj zaplněna výkřiky politiků, kteří často mají nulovou kvalifikaci, proto jsou jejich výstupy založeny na emocích. „To je klasická reakce člověka s fobií. Rasisty, nacisty,“ píše Pirát. Podle něj je zjevné, že proti Rusku jsme dnes ochotni se spojit klidně i s ukrajinskými fašisty.

Celý komentář ZDE.

Němec připomíná, že úplně stejně fungovala i propaganda nacistického Německa. Včetně takových detailů, jako jsou sbírky na ukrajinské bojovníky, které Němcovi připomínají nacistické sbírky teplého oblečení pro bojovníky u Stalingradu. Ještě horší podle něj je, že na tyto pochybné záměry často přispívají i státní instituce ze svých rozpočtů, aniž by se zeptali daňových poplatníků.

„Proti Rusům“ podle něj dnes projde cokoliv. I podpora fašistických bojůvek, nebo soukromých armád oligarchů. Nikdo se neptá na používání balistických střel proti obydleným městům, nebo na to, proč sami ukrajinští vojáci pálí povolávací rozkazy.

„Neptají se čtenáři, neptají se novináři a politici už vůbec ne,“ konstatuje Pirát. Snadnější totiž je najít si vhodný cíl a na něj svalovat vše. To je totiž podle Němce stará nacistická taktika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…