Politika je až extrémně přečerňována, uvedl Tošenovský na Frekvenci 1

04.11.2012 17:45

Europoslanec Evžen Tošenovský (ODS) označuje pojem kmotr za nepřiměřený. Lidé, kteří se přisávají snad na všechny politické subjekty, jsou podle něj lobbisti v soutěži o veřejné prostředky. Často totiž tihle lidé nemají ani takový vliv, jak se říká. I z toho důvodu je podle bývalého hejtmana Moravskoslezského kraje, jenž byl hostem Pressklubu na Frekvenci 1, politika extrémně přečerňována.

Politika je až extrémně přečerňována, uvedl Tošenovský na Frekvenci 1
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

„Kmotr je špatný výraz,“ říká Tošenovský. Tohle slovo nemá rád, podle svých slov už jednou nadával Mirku Topolánkovi, když tento výraz použil. Kmotra by bývalý hejtman MS kraje nazýval spíš lobbistou v boji o veřejné prostředky.

Kmotři? Žádné neznám

Europoslanec tvrdí, že se zmínění lobbisté přiživují na všech stranách. Sám Tošenovský prý ale nezná ani jednoho takového. „Potkal jsem Janouška jednou, a to na 10 minut,“ prozradil v Pressklubu Frekvence 1 politik. Člověk by měl nést politickou zodpovědnost, ne si hrát s veřejnými prostředky, dodal.

Politika je surová a nespravedlivá, řekl Tošenovský. Někdy nemají lidi ani takový vliv, jak se říká. ODS tady ve spojitosti s kmotry navíc nese vládní zodpovědnost.  Je pak nepříjemné říkat šetřit a na druhé straně se řešit staré problémy veřejných prostředků. Na lidi to působí.

I proto je podle poslance politika až extrémně přečerňována. Lidé prostě státu nevěří. Ale bez výběru stran vést stát není možné, upozornil europoslanec. Soutěž tady musí být a je nezbytně nutná. „Politické strany se musí bránit, aby na nich neulpěl pocit něčeho špatného,“ dodává s tím, že mají strany problémy buď vysvětlit, nebo se od nich distancovat.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE
     

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…