Politolog Robejšek mluvil v ČT o "černé straně". Lze ji prý porazit

27.03.2012 19:40

Odposlechy telefonátů podnikatele Romana Janouška a někdejšího pražského primátora Pavla Béma jsou pro společnost spíše přínosem, než ničitelem demokracie, je přesvědčen ekonom a politolog Petr Robejšek, který byl hostem úterního pořadu Interview ČT 24. Telefonáty vlivných mužů totiž konečně daly věci do pohybu. Nositelem změn však nemají být nové strany, ale silná osobnost z řad některé z těch již zavedených.

Politolog Robejšek mluvil v ČT o "černé straně". Lze ji prý porazit
Foto: Archiv PR
Popisek: Petr Robejšek
reklama

Zveřejněné odposlechy jsou podle politologa pověstnou poslední kapkou v poháru trpělivosti českého národa, který dokáže až překvapivě dlouho setrvávat v pasivitě a nechat si vše líbit. „Ta pasivita, kdy lidé nic neříkají a jen si brblají u piva, ta má svoje meze,“ uvedl v České televizi Petr Robejšek.

Jakási „temná strana“ prý existovala vždy a všude, rozdíl je tu pouze v intenzitě jejího působení. Česká republika je podle politologových slov svobodná ještě příliš krátkou dobu, než aby byla schopna se s takto závažným problémem jednoduše vypořádat už dříve.

Černou stranu můžeme porazit

„Černá strana zastiňovala mnohé, pokud jde o její životaschopnost, tak tu tak dobrou nemá, jak v současné době vidíme. Pokud je společnost schopná postavit se jí, tak nemá šanci přežít,“ je přesvědčen Petr Robejšek.

Řešení situace a impuls k novému řádu má podle politologa přinést člověk z některé etablované strany, který byl doposud spíše na okraji politiky, ale získá takovou podporu veřejnosti, že bude schopen nastolit nový pořádek v České republice.

„Najde se jeden člověk uvnitř nějaké strany, který se na první pohled zdál třeba jako dobrá figurka, ale on se osamostatní a na vlně společenské podpory se jako bílý rytíř snese nastolit nový řád,“ pohlédl do budoucnosti Petr Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba

11:40 ,,ČT to zamlčela, chrání vás. Takže to řeknu já." Zeman potopil Hřiba

Za pár dní má v Jelením příkopu začít rekonstrukce Mockerových domů. Pražský primátor Zdeněk Hřib (P…