Politolog: Zisk Hlavatého byl podstatně nižší, než se očekávalo

06.01.2018 21:36

Politolog Jiří Štefek míní, že složení soupeřů pro druhé kolo doplňovacích voleb na Trutnovsku nepřineslo žádné překvapení, na rozdíl od zisku hlasů továrníka Jiřího Hlavatého (za ANO), kvůli kterému se volby konaly. Postupující vrchlabský starosta Jan Sobotka (za STAN) získal 34 procent a továrník Hlavatý 25 procent hlasů.

Politolog: Zisk Hlavatého byl podstatně nižší, než se očekávalo
Foto: ANO
Popisek: Jiří Hlavatý

„Zisk Jiřího Hlavatého je podstatně nižší, než se očekávalo. Jeho návrat do Senátu se tak poněkud vzdaluje a před druhým kolem bude muset mnohem více zapracovat v přesvědčování voličů,“ řekl dnes ČTK Štefek.

Hlavatý dnes ČTK řekl, že s akcelerací kampaně nepočítá a nic speciálního nepřipravuje. Voliči jsou prý už přesvědčeni o tom, koho budou volit. Prvního kola senátních voleb se zúčastnilo pouze 23 procent voličů, v druhém se jich očekává více.

Štefek míní, že podle rozložení hlasování v jednotlivých městech a obcích má před druhým kolem mírně navrch Sobotka. „Přesto je na konečné soudy brzy, druhé kolo se totiž bude konat společně s volbami prezidentskými, ke kterým může přijít přes 60 procent voličů. Rozhodující také bude, koho podpoří neúspěšní kandidáti, především Jaroslav Dvorský (za Piráty) a Klára Sovová (NEI) z prvního kola,“ řekl Štefek. Oba už ČTK řekli, že podpoří Sobotku.

Naopak velkým zklamáním voleb je propad kandidáta ČSSD Karla Šklíby, dodal Štefek. Získal méně než šest procent hlasů. „Ještě hůře dopadla (nezávislá kandidátka) Terezie Holovská, která nezískala ani procento hlasů a potvrdila předpoklady, že jako zcela neznámá osoba v tomto regionu nemá žádné šance a její kandidatura byla spíš osobním PR,“ míní Štefek.

Přitom o Holovské bylo před volbami nejvíce slyšet. Městský úřad v Trutnově ji původně odmítl zaregistrovat s odůvodněním, že nesplnila náležitosti nutné k registraci. Hradecký krajský soud, kam Holovská poslala stížnost, ale dospěl k závěru, že podmínku nejméně 1000 podpisů splnila. Uložil proto trutnovskému městskému úřadu, aby Holovskou pro volby zaregistroval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…