Politolog hodnotí ODS: Stranu opustily elity

01.11.2012 10:51

ODS prochází vážnou krizí. Politolog Stanislav Balík upozorňuje, že její zásadní problém spočívá v tom, že jejich řady opouštějí elity. Lékaři, učitelé nebo drobní živnostníci už nechtějí s občanskými demokraty spojovat své jméno. Proč? Protože strana neustále dokola hovoří jen o výši daní a to nestačí. ODS rezignovala na program v oblasti rozvoje zemědělství, školství i v jiných oblastech.

Politolog hodnotí ODS: Stranu opustily elity
Foto: Martin Kovář
Popisek: V Polygonhousu proběhla Výkonná rada ODS
reklama

V komentáři pro čtvrteční Lidové noviny nabízí politolog Stanislav Balík jednu z cest, která možná pomůže k obnovení důvěry v ODS, se kterou dnes na politické scéně nechce spolupracovat nikdo jiný, než skomírající TOP 09.  Čím to je?

Každá změna je změnou k horšímu ...

„ODS má výrazné vnitřní problémy, kdy ztrácí svůj někdejší hlavní trumf – a sice že je stranou vlivných společenských elit. Podíváme-li se na její krajské kandidátky, najdeme například jen minimum lékařů, učitelů a obyčejných živnostníků, kteří by s ní byli ochotni spojit své jméno. Jistě, právě tyto profese nevyčerpávají okruh elit, ale vypovídá to o mnohém," poznamenává autor.

ODS schází vize a s ohledem na to, jak rychle byl svolán nadcházející volební kongres ODS, politolog pochybuje, že právě premiér Nečas dokáže tuto situaci změnit. Nedokážou to ale ani rebelové, kteří se také ohánějí pouze daněmi. Možná nastává čas na generační výměnu v ODS. Nabízí se ale otázka, zda může současnou garnituru někdo nahradit. Podle Balíka je třeba mít na paměti, že ODS sama sebe vykresluje jako liberálně konzervativní stranu a jedna ze zásad konzervativců zní, že každá změna je změnou k horšímu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovský Skot v kiltu u nás málem zemřel na covid-19. Teď už zase skáče v Krnově přes zamrzlé kaluže

9:49 Obrovský Skot v kiltu u nás málem zemřel na covid-19. Teď už zase skáče v Krnově přes zamrzlé kaluže

PŘÍBĚH Češi nejsou rasisti, ale je tady hodně xenofobů, korupce a závisti. Nevím, koho bych zde voli…