Polské úřady dnes v poledne zakázaly koloně deseti motorkářů z ruského klubu Noční vlci vjezd do země, oznámila polská televize. Po pohraniční kontrole na bělorusko-polském přechodu Brest-Terespol jim bylo oznámeno, že nesplňují podmínky k vjezdu do Polska. Rozhodnutí, které bylo každému z Rusů předáno písemně, nebylo podle ruských médií nijak zdůvodněno. Skupina se vydala na západ od ruských hranic připomenout si 70. výročí osvobození od nacismu, západní státy však Noční vlky podezírají z propagace politiky prezidenta Vladimira Putina. Prezident ČR Miloš Zeman však na nich neshledává nic špatného, prohlásil to ve Vatikánu.
Foto:
Jan Rychetský
Popisek: Vlajka motorkářského gangu Noční vlci
Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.