Pomáháte uprchlíkům? Je to nevhodné pro děti, vyslechla si přítelkyně pobodaného muslima od úřednice

20. 4. 2016 20:34

Do povědomí veřejnosti se paní Jana Zahradníčková dostala poté, co byl před čtvrtrokem v České republice pobodán její muslimský přítel. Žena se však nedala zastrašit a dál se snaží pomáhat uprchlíkům, především v řeckém táboře Idomeni. Podle informací deníku Právo má však díky tomu problémy s úřady.

Pomáháte uprchlíkům? Je to nevhodné pro děti, vyslechla si přítelkyně pobodaného muslima od úřednice
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Menší uprchlický tábor pro rodiny s dětmi v Ankawě. Jde o křesťanskou čtvrť Arbílu, čtvrtého největšího města v Iráku
reklama

Jana Zahradníčková, která se mimo jiné snaží pomáhat uprchlíkům v táboře Idomeni poblíž řecko-makedonských hranic, jednoho dne dorazila domů z procházky a ve schránce našla výzvu, aby se dostavila k podání vysvětlení. Výzva přišla z Úřadu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), resp. z brněnské odnože tohoto úřadu, protože žena žije se třemi dětmi v jihomoravské metropoli.

Zahradníčková má čtyři děti, ale nejstarší syn už je dospělý a vede vlastní domácnost. Další dvě děti chodí do školy a jedno do školky. „Problém je, že tím, že já se starám o uprchlíky, tak prý nemám čas na vlastní děti,“ sdělila žena deníku. V tomto duchu se prý vyjádřila úřednice, která chtěla vědět, kdo se stará o děti, když je Zahradníčková pryč. Dočetla se prý totiž v médiích, že dobrovolnice bývá pryč i měsíc.

Dáma prozradila, že děti bere s sebou a na místě je vždy tak tři dny. Do auta naloží humanitární pomoc, kterou se jí podaří získat v České republice, odveze ji do tábora v Idomeni a jede zpátky.   

„Pracovnice úřadu mi řekla, že si pečlivě prostudovala články, které o mně vyšly, a že jí to přijde nevhodné pro ty děti,“ dodala. Důrazně odmítá, že by své děti zanedbávala. Úřednice se k celé kauze odmítly vyjádřit. Zahradníčková jen doplnila, že ve čtvrtek přijde kontrola k ní domů a prověří, jak to v domácnosti chodí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Schillerová je něco jiného než děv*a?“ Novotný nerozdýchal slova od Fialy. A spustil

9:19 „Schillerová je něco jiného než děv*a?“ Novotný nerozdýchal slova od Fialy. A spustil

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) může zapomenout na své ambice stát se příští rok poslancem z…