Popularita politiků: Masivní nárůst Babiše! Schillerová hned za ním. Filip se propadl

11.11.2019 11:02

Nepopulárnějším politikem je předseda vlády Andrej Babiš. Podle průzkumu společnosti STEM na něj nadpoloviční většina populace hledí pozitivně. Druhá skončila ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová. Na druhém konci žebříčku se ocitli předseda lidovců Marek Výborný a na místě posledním ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík.

Popularita politiků: Masivní nárůst Babiše! Schillerová hned za ním. Filip se propadl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová a Andrej Babiš
reklama

Agentura STEM zjišťovala, jaký politik je u veřejnosti nejoblíbenější. Prim hraje premiér Andrej Babiš (ANO). Nadpoloviční většina dotázaných má k Andreji Babišovi příznivý a velmi příznivý vztah. Pro 48 procent dotázaných je Babiš postavou, která si zaslouží kritiku. A nenašel se nikdo, kdo by stávajícího předsedu vlády neznal. Není bez zajímavosti, že ještě v září 2015 se na Babiše dívalo pozitivně 64 procent oslovených.

Druhá v pořadí skončila stávající ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, na kterou se dívá pozitivně 43 procent. Negativně se na ni dívá 38 procent lidí. A na rozdíl od Babiše ji 19 procent lidí neznalo.

Stupínek vítězů završila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ČSSD, na kterou se pozitivně dívá 39 procent lidí. Podobně na tom je i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

popularita

Není bez zajímavosti, že předseda ODS byl ještě v květnu 2015 populární jen u 18 procent oslovených a momentálně se jeho popularita pohybuje na úrovni 25 procent.  Sešup zažil předseda komunistů Vojtěch Filip, jehož práci ještě v květnu oceňovalo 33 procent lidí. Dnes je populární jen u 23 procent dotázaných.

popularita politiků

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

21:21 Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

Publicistka Karolína Stonjeková se pustila do bývalé ombudsmanky Anny Šabatové a Jakuba Patočky, vel…