Pořádná dávka pravdy a lásky, raději nečíst. Hana Lipovská se omluvila za cestu autem, přesto je pod palbou

19.06.2020 10:06

Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská se na sociální síti omlouvá za svou „hrubou chybu“, které se jako novopečená radní dopustila – byla přistižena, jak nastupuje do hradní limuzíny v doprovodu tiskového mluvčího prezidenta republiky. Její odpůrci, kteří v ní spatřují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize ji za to zaplavili nemilosrdnými urážkami.

Pořádná dávka pravdy a lásky, raději nečíst. Hana Lipovská se omluvila za cestu autem, přesto je pod palbou
Foto: archiv H. Lipovská
Popisek: Hana Lipovská
reklama

Fotografie, která usvědčila Lipovskou, jak se nechává svést s Ovčáčkem hradním autem, pořídil Kamil Švec, který ji  nasdílel na svůj facebook. „Dnes jsem po dlouhé době procházel Pražským hradem. Turistů málo, tak jsem fotil balkon, z něhož zdravil Havel. A tu mi do záběru skočil pan mluvčí se slečnou, která na něj čekala. Byla mi povědomá a myslím, že už jsem je spolu viděl,“ připsal ke snímku.

Nová členka rady České televize chybu uznává a přichází s omlouvou. „Hned po svém zvolení jsem řekla: ‚Když udělám chybu, opravte mě‘. Včera jsem se dopustila hrubé chyby. Uvědomila jsem si ji při pohledu na fotografii pana Kamila Švěce,“ kaje se nyní ekonomka.

„Využila jsem služeb automobilu organizace placené daňovými poplatníky ze státního rozpočtu,“ je si vědoma svého provinění. „Ta chyba mě mrzí o to více, že jsem si jako členka Rady České televize měla uvědomit střet zájmů, do kterého jsem se v ten moment dostala, a do automobilu, který je financován ze státního rozpočtu, nikoli soukromý, vůbec nenastoupit,“ dodává.

„Omlouvám se za to. V tuto chvíli řeším způsob, jak cestu uhradit,“ píše Lipovská.

Rozhodně však nepovažuje za chybu, že se setkává s lidmi, včetně Jiřího Ovčáčka, který je známým svým nenávistným postojem vůči České televizi. „Jsem přesvědčená, že ve svobodné, demokratické společnosti se může člověk setkávat s kýmkoli. A v tom budu pokračovat,“ trvá si členka Rady ČT na svém.

 

Takový přešlap je však pro některé nestravitelným soustem.

„Já to nechápu, Hano. Melete furt něco o demokracii a táhate se s bolševiky. Jsem tu jediný, komu to nehraje?“ podivuje se Lukáš Roček.

„Jste nezávislá, jako ruská státní TV,“ napsala komentující Sarka Farka.

Jiří Jirsa Art, který se řadí ke stoupencům Lipovské, doporučil, aby si dávala „majzla“. „Kavárna se z vás může posrat strachy,“ upozornil ekonomku, že šlape po minovém poli.

Za uznání své chyby a připojené omluvy si ekonomku velmi cení Hana Nosková: „Když jsem přečetla toto vaše vyjádření, paní Lipovská, zdálo se mi, že se stal zázrak nebo že ještě spím. Odpovídáte mé představě o člověku vzdělaném, charakterním a statečném,“ nešetřila diskutérka na adresu radní chválou.

„Obávala jsem se, že takový člověk už nebude mít odvahu se ve veřejném prostoru objevit. Jste mou přítelkyní na FB už několik let a velice vám fandím. Nedejte se zlomit,“ vyjádřila ekonomce svou podporu.

„Paní, když můžu platit naftu nezvolenému sráči soudruhovi Jirkovi Ovčáčkovi a nezvolené svini vlekaři Vráťovi, tak unesu i vaši projížďku. Hezký den přeji,“ mávl nad prohřeškem Jarda Pavouk rukou.

Jiní Lipovské vyčítali nedostatek sebereflexe: „Než budete příště zdůrazňovat naprostou nezávislost ČT, tak proveďte sebereflexi a zamyslete se nad tím, co o vaší vlastní „nezávislosti“ vypovídá – nejen – tato epozida s mluvčím Ovčáčkem,“ zlobí se Gabriel Toth.

„Kážete vodu a pijete víno!“ udeřil na Lipovskou. „Je smutné, že za střet zájmů považujete více svezení se autem za peníze daňových poplatníků, než samotný fakt setkávání se s mluvčím Hradu, jenž je představitelem jisté politické linie,“ vyčítá dále Toth ekonomce.

„Ano, děláte chyby, paní radní. Vaši mecenáši z toho nebudou mít moc velkou radost. Nemluvě o tom, že jste byla s tím hradním komoušským drzým šaškem viděna již několikrát, že? Prý nezavislá „ekonomická expertka“. Budu zvracet,“ píše znechuceně přispěvatel do diskuse Martin Kalenský.

Rovněž Ivana Mrkev Mrkvičková zdůraznila, že chyba není jen v tom, že se Lipovská nechala „povozit“ v hradní limuzíně. „Chyba je, že dlouhodobě spolupracujete s instituty a lidmi, kterými se necháváte ovlivňovat. Vy nejste nezávislá ani trošku,“ konstatuje facebooková uživatelka.

„Jste prodejná čůza. O auto tady fakt nejde,“ čílí se Pavlína Florianová. „Vy jste fakt taková slepice?“ nebere si servítky ani Milan Saša Novák.

Omluva Lipovské je málo, objevily se názory, že dostačující je jedině rezignace: „Jak může někdo vykonávat takto společensky význačnou roli bez pochopení základních souvislostí fungování veřejné sféry? Mně nestačí omluva, já požaduji vaši rezignaci. Jednoznačně jste dokázala, že o vaší nezávislosti panují oprávněné pochyby,“ podotýká Ladislav Koubek.

„Vy máte zřejmě místo mozku kalkulačku, vůbec nejde o pár kaček na benzínu! Jde o to, že máte být nezávislá – a to především na politických stranách a jejich členech. Chápete to vůbec při vašem vzdělání? Vy plus Xaver by jste měli být okamžitě zbaveni členství,“ připojuje se Jiří Čapek, podle kterého Lipovská nechápe podstatu věci.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bydlet je právo! Chci levnější nemovitosti, hlásá pirátka, favoritka na místo ve Sněmovně

17:11 Bydlet je právo! Chci levnější nemovitosti, hlásá pirátka, favoritka na místo ve Sněmovně

Dvojka středočeské kandidátky Pirátů a STAN Klára Kocmanová se na twitterovém účtu vyjádřila k právu…