„Třetí nejvyšší ústavní činitel jednal o rozšíření spolupráce s čínskou rozvědkou,“ míní Janda o návštěvě šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) v minulém týdnu v Číně. „To samotné setkání rizikové být nemusí, ale když vidíte, jak funguje Čína v jednotlivých zemích, tak ta se snaží politiky jiných států přitahovat a kultivovat s nimi vztahy tím způsobem, aby politici jednali ve prospěch Číny,“ dodal k tomu. Vondráček podle něj spadl do čínských chapadel.
Čína je dle slov Jandy totalitní stát. „Nikdo ho nenutil, aby se setkal s představitelem této organizace. Když se předseda české organizace potká s takovýmto člověkem, přikládá to rozvědce legitimizaci tomu, že je takováto stranická rozvědka normální,“ pravil Janda.
Následně hovořil i o tom, jak jim na lep sedli v minulosti sociální demokraté – bývalí ministři Tvrdík či Kohout, expremiéři Paroubek a Sobotka. „Jednali ve prospěch Čínské lidové republiky, chtěli získat prostor v České republice,“ uvedl Janda. „Čínský režim má zkrátka různá chapadla. A důležité je, zda demokratický stát do toho začne vstupovat, nebo ne. Není potřeba se klanět některým představitelům,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef