Porošenko před setkáním s Obamou jednal s Kerrym

04.06.2014 10:11

Nově zvolený ukrajinský prezident Petro Porošenko se ještě před dnešní schůzkou s hlavou Spojených států Barackem Obamou sešel s šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym. Tématem jednání byla podle portálu segodnya.ua podpora Washingtonu a také nedávné prezidentské volby na Ukrajině.

Porošenko před setkáním s Obamou jednal s Kerrym
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama
reklama

Kerry označil za klíčovou podporu, kterou Porošenko ve volbách na konci května získal, zvolen byl totiž se ziskem takřka 55 procent hlasů hned v prvním kole. Západ i Kyjev považují hlasování za důležitý krok k uklidnění hluboké vnitropolitické krize v zemi.

Porošenko má s Obamou jednat o hospodářské podpoře Ukrajině

Porošenko Kerrymu podle segodnya.ua poděkoval za pomoc a podporu, kterou Spojené státy Kyjevu poskytují. Právě americká hospodářská podpora Ukrajině má být hlavním tématem jednání mezi Obamou a jeho nově zvoleným ukrajinským protějškem.

Jednání Kerryho s Porošenkem, které se uskutečnilo ve varšavském hotelu Marriott, se zúčastnili také náměstkyně amerického ministra zahraničí pro evropské záležitosti Victoria Nulandová a americký velvyslanec na Ukrajině Jeffrey Payette.

Porošenko a Obama se v Polsku účastní oslav 25. výročí prvních částečně svobodných voleb vedoucích k pádu komunismu v Polsku. Do Varšavy ale přicestovala řada evropských státníků, kteří setkání využili i k debatám o aktuální ukrajinské krizi a jejích dopadech na bezpečnost v Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdešení v neziskovkách i médiích: Ti strážci hranic EU nepouštějí migranty, co to je?

19:30 Zdešení v neziskovkách i médiích: Ti strážci hranic EU nepouštějí migranty, co to je?

Agentura Frontex se rozšiřuje, už má i uniformy. Ale objevují se obvinění, že má za cíl nepustit do …