Porošenko přijel do Mariupolu a separatistům vzkázal, že utrpí drtivou porážku

8. 9. 2014 17:46

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes přicestoval do přístavního města Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny. Oznámil to prezidentův mluvčí. Město leží na frontové linii mezi vládními jednotkami a proruskými separatisty. Mezi oběma stranami nyní platí příměří, k jeho porušení však prý došlo i během prezidentovy návštěvy.

Porošenko přijel do Mariupolu a separatistům vzkázal, že utrpí drtivou porážku
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

„Je to naše ukrajinská země, nedáme ji nikomu,“ zdůraznil Porošenko a dodal, že nařídil posílit obranu Mariupolu raketomety, tanky a letectvem, aby nepřítel utrpěl „drtivou porážku“.

„Když jsme přijeli, začali ostřelovat kontrolní stanoviště na silnicích. Mysleli, že nás zastraší, ale nikdo se jich nebojí,“ uvedl prezidentův mluvčí na Twitteru.

Mariupol leží na cestě z Ruska ke Krymu

O půlmilionové město na pobřeží Azovského moře ležící na cestě z Ruska k anektovanému Krymu se ještě nedávno bojovalo. Separatisté označili dobytí města za cíl své protiofenzivy, kterou rozpoutali koncem minulého měsíce, podle Kyjeva a NATO za přímé účasti ruských jednotek. Avšak svého cíle nedosáhli před pátečním příměřím.

Mariupol, který je pro ukrajinskou ekonomiku důležitý kvůli zdejším ocelárnám, zůstal v rukou vládních sil, které se však o víkendu dostaly pod palbu i z těžkých zbraní. Zahynula jedna civilistka, čtyři další lidé utrpěli zranění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…