Porušení zákona. Obětí Zeman. Advokátka jasně

20.10.2021 13:54 | Ze sítí

K tématu hospitalizace Miloše Zemana a z ní vyplývajících kompliakcí se vyjádřila advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle ní se příliš spěchá, na místě senátorů by jako oni určitě nejednala. ÚVN podle ní porušila zákon, když infomovala cizí osoby o zdravotním stavu prezidenta. „Měli bychom se chovat tak, abychom se jednou za tuto historickou zkoušku s vážně nemocnou hlavou státu, ať je jí kdokoli, nemuseli stydět,“ doporučuje.

Porušení zákona. Obětí Zeman. Advokátka jasně
Foto: archiv
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Anketa

Je kancléř Mynář dobrý člověk?

41%
34%
hlasovalo: 25007 lidí
K současné krizi okolo hlavy státu, která začala hospitalizací v Ústřední vojenské nemocnici, se vyjádřila i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, které se její přátelé kvůli expertíze zřejmě ptali na názor. Dle jejího názoru se v celé věci příliš spěchá, i když to situace nevyžaduje. ÚVN prý porušila zákon tím, že informace o zdravotním stavu prezidenta poskytla cizí osobě. „Tajit informace není současně příliš diplomatické; zde by však měla hrát hlavní roli manželka nebo dcera, nikoli kancléř a mluvčí,“ hodnotí přístup Zemanova okolí.

Odsoudila také některé komentáře, které se zejména na sociálních sítích objevily, některé jsou prý „lidsky neobhajitelné“. Také účastníkům kauzy nevěří, že by jim šlo hlavně o zájmy České republiky. „Měli bychom se chovat tak, abychom se jednou za tuto historickou zkoušku s vážně nemocnou hlavou státu, ať je jí kdokoli, nemuseli stydět,“ doporučuje jednoduše. Jako senátoři by nepostupovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…