Poslali jste nás do p*dele, obíhá internetem vtípek proti TOP 09

13. 10. 2014 10:17

Když v září startovala TOP 09 předvolební kampaň, označil její předseda Karel Schwarzenberg Prahu za klíčovou baštu, kterou by chtěl udržet, a předestíral, že velmi vážným konkurentem bude hnutí ANO Andreje Babiše. Výsledky komunálních voleb jeho slova potvrdily. S jedním rozdílem – TOP 09 se nepovedlo nadvládu nad Prahou udržet a strana možná přijde i o křeslo primátora. Volební výsledky otevřely prostor nejenom odborníkům komentujícím situaci, nýbrž i kreativitě lidové tvořivosti.

Poslali jste nás do p*dele, obíhá internetem vtípek proti TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební štáb TOP 09 v hotelu Don Giovanni
reklama

Anketa

Pokud ve městě zvítězí ANO Andreje Babiše a ostatní strany se proti němu spojí a zatlačí jej do opozice... Co o tom soudíte?

hlasovalo: 6930 lidí

Před čtyřmi lety TOP 09 suverénně opanovala Prahu, když pro ni hlasovala třetina voličů, což jí vyneslo dvacet šest mandátů a mimo jiné i křeslo primátora, jež obsadil Tomáš Hudeček. Nadvládu nad Prahou si chtěla TOP 09 udržet i po letošních komunálních volbách. O tom, že by to nemusela mít tentokrát vůbec jednoduché, varoval při zahájení předvolební kampaně její lídr Karel Schwarzenberg, který označil za vážného konkurenta hnutí ANO. Jeho slova následně potvrzovaly i předvolební průzkumy, které věštily v souboji o primátorský řetěz vyrovnaný boj mezi Adrianou Krnáčovou (ANO) a toho času primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09).

Po sečtení hlasů bylo jasno – TOP 09 boj o Prahu prohrála. Získala „pouze“ šestnáct mandátů, což ji odsunulo na druhou pozici za hnutí ANO, které si připsalo mandátů sedmnáct. „Topka je čistě pražská strana. Ona nikde jinde neměla nějakou výraznou podporu, kromě pár ostrůvků. Jestliže není schopná si udržet ani svoji Prahu, tak už nepatří do první ligy,“ okomentoval neúspěch TOP 09 v Praze pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl.

Fotogalerie: - Ve volebním štábu TOP 09

Miroslav Kalousek s Karlem Schwarzenbergem
Jiří Vávra
Karel Schwarzenberg
Občerstvení ve volebním štábuTOP 09 v hotelu Don G...
Občerstvení ve volebním štábuTOP 09 v hotelu Don G...
Sledování volebních výsledků

TOP 09 navíc reálně hrozí, že skončí v opozici. Na nedělní tiskové konferenci totiž představitelé TOP 09 razantně odmítli spolupráci s komunisty a hnutím ANO, které jí následně odmítnutí spolupráce vrátilo. Komplikaci podle dnešních Lidových novin představuje pro TOP 09 i vnitrostranický spor mezi šéfem pražské buňky Jiřím Vávrou a Tomášem Hudečkem, který by údajně mohl Hudečka odstavit na druhou kolej a učinit jeho snahu o primátorský post pohádkou z říše snů.

Neúspěch TOP 09 v komunálních volbách podnítil k činnosti lidovou tvořivost. Na sociálních sítích například koluje výtvor facebookové skupiny „Rádio Jerevan“, který paroduje předvolební leták strany. TOP 09, tentokrát „Bez podpory voličů“ komentuje svoji volební prohru slovy „Poslali jste nás do prdele rychleji, než jsme si mysleli".

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…