Poslance od Peake naštvaly kvóty pro ženy. Přirovnal je ke stannému právu

14.11.2012 14:24

Poslance strany LIDEM Viktora Paggia rozčílil záměr eurokomisařky Vivian Redingové zavést čtyřicetiprocentní kvóty na zaměstnávání žen ve vedení firem. Podle poslance jsou jakékoliv kvóty diskriminační a navíc v tomto případě absolutně nejsou schopny zachytit rozmanitost života. EU by podle něj měla řešit důležitější věci.

Poslance od Peake naštvaly kvóty pro ženy. Přirovnal je ke stannému právu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exposlanec Viktor Paggio
reklama

„Místo abychom budovali skutečně fungující jednotný trh, evropskou dopravní infrastrukturu a rozvíjeli justiční a policejní spolupráci v boji proti organizovanému zločinu, vysilujeme EU otázkami, koho si podniky smí či nesmí dosadit do dozorčích rad,“ píše na svém blogu poslanec Paggio.

Jako zastánce rovných příležitostí je poslanec Paggio logicky odpůrcem jakýchkoliv kvót. V situaci, kdy může být odmítnut někdo schopnější, protože nevyhovuje požadované kvótě, nelze podle něj mluvit o rovnosti. „Kvóty jsou diskriminační,“ konstatuje.

Pozitivum je prý v tom, že většina zastánců kvót je chce zavést jen dočasně, aby se „nakoplo“ zastoupení žen. „Jakási obdoba stanného práva, kdy stát dočasně potlačí osobní svobody, aby zajistil své přežití a tudíž jejich dlouhodobou ochranu,“ přirovnává poslanec. Ani to však prý nic nemění na to, že kvóty jsou zcela mylný koncept.

Sociální inženýři podle něj mají představu, že ženy a muži jsou stejní. „Já jsem přesvědčen o tom, že muži a ženy jsou jiní a tuto rozdílnost naopak vítám. Ženy více tíhnou k jedněm povoláním, muži k jiným,“ píše. V různých profesích je podle něj různá míra zastoupení žen a jedinou cestou, jak to vyřešit, je nastavení rovných podmínek a odstranění diskriminace.   

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…