Poslance od Peake naštvaly kvóty pro ženy. Přirovnal je ke stannému právu

14.11.2012 14:24

Poslance strany LIDEM Viktora Paggia rozčílil záměr eurokomisařky Vivian Redingové zavést čtyřicetiprocentní kvóty na zaměstnávání žen ve vedení firem. Podle poslance jsou jakékoliv kvóty diskriminační a navíc v tomto případě absolutně nejsou schopny zachytit rozmanitost života. EU by podle něj měla řešit důležitější věci.

Poslance od Peake naštvaly kvóty pro ženy. Přirovnal je ke stannému právu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exposlanec Viktor Paggio

„Místo abychom budovali skutečně fungující jednotný trh, evropskou dopravní infrastrukturu a rozvíjeli justiční a policejní spolupráci v boji proti organizovanému zločinu, vysilujeme EU otázkami, koho si podniky smí či nesmí dosadit do dozorčích rad,“ píše na svém blogu poslanec Paggio.

Jako zastánce rovných příležitostí je poslanec Paggio logicky odpůrcem jakýchkoliv kvót. V situaci, kdy může být odmítnut někdo schopnější, protože nevyhovuje požadované kvótě, nelze podle něj mluvit o rovnosti. „Kvóty jsou diskriminační,“ konstatuje.

Pozitivum je prý v tom, že většina zastánců kvót je chce zavést jen dočasně, aby se „nakoplo“ zastoupení žen. „Jakási obdoba stanného práva, kdy stát dočasně potlačí osobní svobody, aby zajistil své přežití a tudíž jejich dlouhodobou ochranu,“ přirovnává poslanec. Ani to však prý nic nemění na to, že kvóty jsou zcela mylný koncept.

Sociální inženýři podle něj mají představu, že ženy a muži jsou stejní. „Já jsem přesvědčen o tom, že muži a ženy jsou jiní a tuto rozdílnost naopak vítám. Ženy více tíhnou k jedněm povoláním, muži k jiným,“ píše. V různých profesích je podle něj různá míra zastoupení žen a jedinou cestou, jak to vyřešit, je nastavení rovných podmínek a odstranění diskriminace.   

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…