Poslanci ODS jsou nespokojení. Vládu přesto podrží

16.07.2012 15:27

Někteří poslanci ODS jsou se směřováním vlády velmi nespokojeni, hlavně kvůli zvyšováním daní, které strana rozhodn nemá v programu. Ve středu však nepodpoří návrh ČSSD na vyslovení nedůvěry koalici.

Poslanci ODS jsou nespokojení. Vládu přesto podrží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna před hlasováním o důvěře vládě

"Mám dlouhodobě výhrady k zavedení milionářské daně a k dalším zvěrstvům, která nám vnutil Kalousek, ale vládu samozřejmě při hlasování o nedůvěře podpořím," řekl serveru iDNES.cz poslanec ODS Boris Šťastný.

Nečas si bere kritiku osobně

Jeho kolega Marek Šnajdr návrh ČSSD také nepodpoří. Uznal však, že mu vadí nedostatek diskuze o daních. „Když o tom poslanci ODS začnou mluvit, tak v tom premiér Petr Nečas vidí útok na něj osobně," dodal poslanec.

Poslanecká sněmovna schválila návrh zvýšení DPH na 15 a 21 rocent a také kývla na vyšší daň pro lidi s říjmem nad 100 tisíc korun. Byl proti tomu například poslanec ODS Petr tluchoř, nakonec však pro návrh hlasoval, protože to bylo pro poslance koalice závazné.

Pro ČSSD však podle serveru iDNES.cz není tolik zásadní fakt, že v hlasování o nedůvěře neuspěje, jako to, že bude muset každý poslanec zvlášť říct, že tuto vládu podporuje. "Podstatné je, že každý poslanec bude muset sám za sebe jasně říci, zda podporuje vládu, nebo je proti ní," řekl předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

18:45 Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech...

„Tenhle socialismus nemá chybu!“ Ekonom Kovanda ztrhal hospodářskou politiku Evropské unie. Green De…