Poslanci ODS jsou nespokojení. Vládu přesto podrží

16.07.2012 15:27

Někteří poslanci ODS jsou se směřováním vlády velmi nespokojeni, hlavně kvůli zvyšováním daní, které strana rozhodn nemá v programu. Ve středu však nepodpoří návrh ČSSD na vyslovení nedůvěry koalici.

Poslanci ODS jsou nespokojení. Vládu přesto podrží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna před hlasováním o důvěře vládě

"Mám dlouhodobě výhrady k zavedení milionářské daně a k dalším zvěrstvům, která nám vnutil Kalousek, ale vládu samozřejmě při hlasování o nedůvěře podpořím," řekl serveru iDNES.cz poslanec ODS Boris Šťastný.

Nečas si bere kritiku osobně

Jeho kolega Marek Šnajdr návrh ČSSD také nepodpoří. Uznal však, že mu vadí nedostatek diskuze o daních. „Když o tom poslanci ODS začnou mluvit, tak v tom premiér Petr Nečas vidí útok na něj osobně," dodal poslanec.

Poslanecká sněmovna schválila návrh zvýšení DPH na 15 a 21 rocent a také kývla na vyšší daň pro lidi s říjmem nad 100 tisíc korun. Byl proti tomu například poslanec ODS Petr tluchoř, nakonec však pro návrh hlasoval, protože to bylo pro poslance koalice závazné.

Pro ČSSD však podle serveru iDNES.cz není tolik zásadní fakt, že v hlasování o nedůvěře neuspěje, jako to, že bude muset každý poslanec zvlášť říct, že tuto vládu podporuje. "Podstatné je, že každý poslanec bude muset sám za sebe jasně říci, zda podporuje vládu, nebo je proti ní," řekl předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „Motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…