Poslanci Úsvitu se distancují od Okamury za jeho výrok o táboru v Letech

09.08.2014 14:44 | Zprávy
autor: dkr

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury dosud vystupoval jednotně. Server Lidovky.cz si ale všímá toho, že tuto soudržnost nyní narušily výroky šéfa hnutí o romském koncentračním táboře v Letech, které pronesl v anketě pro ParlamentníListy.cz. Třem z poslanců z Okamurova hnutí se totiž nelíbí, že o něm mluvil jako o mýtu nebo lži.

Poslanci Úsvitu se distancují od Okamury za jeho výrok o táboru v Letech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

Koncentrační tábor v Letech je podle Lidovek.cz pro Úsvit horkým tématem. Někteří poslanci slova předsedy hnutí Okamury opatrně obcházejí a vysvětlují je jako nešťastnou formulaci, jiní se od něj jasně distancují. „Je to nepřijatelné, žijeme v 21. století, tak bychom se k sobě měli chovat jinak,“ řekl Marek Černoch.  

„Prohlašuji tímto zcela kategoricky, že odsuzuji jakékoli projevy xenofobie, rasismu nebo politického extremismu," cituje server Lidovky.cz z tiskového prohlášení dalšího z poslanců Úsvitu Milana Šarapatku. „Co se týká vyjádření ohledně romského tábora v Letech, považuji ho za nešťastné a zlehčování nacistického násilí za velmi nebezpečné. Odporuje mým názorům a mému přesvědčení, stejně tak jako historické pravdě. Jednoznačně se od něj proto distancuji,“ napsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…