Poslanci budou pokračovat v projednávání služebního zákona

16.07.2014 6:02

Poslanci se dnes budou pokračovat v projednávání kontroverzní novely služebního zákona. Do závěrečného schvalování by měli poslat taky předlohu o zavedení výjimek pro některé nekvalifikované učitele, bez nichž by kantoři museli k lednu školství opustit. Následně by se měli zabývat předlohami v úvodním čtení.

Poslanci budou pokračovat v projednávání služebního zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze začala minutou ticha za padlé vojáky v Afghanistánu
reklama

Služební zákon je ve druhém čtení a pravicová opozice avizovala, že navrhne řadu změn. Obává se toho, že vládní předloha nepovede k odpolitizování a zkvalitnění státní správy, ale že si kabinet "zabetonuje" na ministerstvech své úředníky. Opozice nevylučuje ani obstrukce.

V úvodním čtení je v programu mimořádné schůze například takzvaný změnový zákon ke služebnímu zákonu a daňový balíček. Zahrnuje obnovení slevy na dani pro pracující důchodce, zvýšení slev za druhé a třetí dítě a dvoumilionový strop u daňových paušálů pro živnostníky. Další z předloh zavádějí desetiprocentní DPH na léky, knihy a kojeneckou stravu, porodné i na druhé dítě a ruší zdravotnické poplatky v ambulancích a v lékárnách.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…