Poslanci by dnes mohli schvalovat možnost podávání žádostí o důchod on-line

08.09.2023 6:15 | On-line

Poslanci by dnes mohli schvalovat uzákonění možnosti podávání žádostí o přiznání důchodu také on-line. Na programu řádné schůze jsou také předlohy ve druhém čtení, v němž mají zákonodárci šanci podávat pozměňovací návrhy. Jde například o úpravy v rozhodování o investičních pobídkách a v pořizování státních hmotných rezerv.

Poslanci by dnes mohli schvalovat možnost podávání žádostí o důchod on-line
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

Možnost elektronického podání žádosti o přiznání penze zavede vládní novela o organizaci a provádění sociálního zabezpečení. Poslanci v ní pravděpodobně upraví placené volno pro zaměstnance, kteří působí na táborech a akcích pro děti a mládež.

Vládní novela mění také termíny výplaty penzí. Bude jich méně a důchod by lidé měli dostávat v první polovině měsíce.

Novela o investičních pobídkách počítá zejména s tím, že ministerstvo průmyslu a obchodu nebude muset předkládat vládě k projednání každou pobídku, ale jen ty strategické. V případě pořizování hmotných rezerv další vládní předloha umožní Správě státních hmotných rezerv část svých zásob u obchodníku jen rezervovat, stát je nebude muset vlastnit jako teď. Vláda také bude muset plán nákupů do státních rezerv schvalovat ve dvouletém cyklu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

10:40 „Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

Naštěstí neúspěšný atentát na republikánského prezidentského kandidáta dál hýbe Spojenými státy. FBI…