Poslanci by měli pokračovat v projednávání změn v evidenci tržeb

20. 12. 2018 6:10

Poslanci by dnes měli pokračovat v projednávání vládních změn v elektronické evidenci tržeb. Mohli by také debatovat o situaci na modernizovaném úseku dálnice D1 na Vysočině. Minulý týden na něm v souvislosti se sněžením zkolabovala doprava.

Poslanci by měli pokračovat v projednávání změn v evidenci tržeb
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Novela zákona o elektronické evidenci tržeb se týká zejména spuštění třetí a čtvrté vlny, jejichž start na jaře příštího roku odložilo loňské rozhodnutí Ústavního soudu. Vlny se měly týkat stánkového prodeje občerstvení bez stolů a židlí, farmářských trhů, dále služeb účetních, advokátů lékařů a vybraných řemeslníků.

Předlohou, která má také části podnikatelů usnadnit evidování tržeb a přesunout některé služby a komodity do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty, se poslanci zabývali již pětkrát. První čtení ale dosud nedokončili. V souvislosti s průtahy v projednávání evidence tržeb není jisté, zda se na debatu o situaci na dálnici D1 dostane.

Na programu jsou dnes rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…