Poslanci rozhodnou novele, která zpřísňuje podmínky exekucí

19.09.2012 6:06

Poslanci dnes rozhodnou o podobě předlohy, která zpřísňuje podmínky pro činnost exekutorů. Dolní komoru čeká i jednání o novele o souběhu rodičovské a příspěvku na péči a o návrhu, který mění zákon na ochranu zvířat proti týrání. Normy se vrátily do Sněmovny s úpravami ze Senátu.

Poslanci rozhodnou novele, která zpřísňuje podmínky exekucí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání v poslanecké sněmovně se dnes asi protáhne
reklama

Novela občanského soudního řádu uvádí, že dlužníci budou před podáním žaloby dostávat povinně výzvu, aby dluh dobrovolně zaplatili. Exekuce se budou v některých případech spojovat do jedné, čímž se dlužníkům sníží náklady. Neoprávněně zabavenou věc budou muset exekutoři po dohodě s majitelem vracet na místo, odkud ji vzali.

Senát navrhl, aby stát proplácel obcím péči o zabavená týraná zvířata

Senátoři navrhli začlenit do předlohy takzvanou teritorialitu exekučních úřadů, povinné právní zastupování nezletilých nebo snížení limitu pro výpočet nákladů na exekuční řízení.

V poslanecké novele o souběhu rodičovské a příspěvku na péči chce horní komora zakotvit ustanovení, podle nichž by byly pro uživatele bezplatné všechny funkce sociální karty. Přes sKarty bude stát vyplácet sociální dávky a příspěvky.

Předloha o ochraně zvířat proti týrání má mimo jiné umožnit zákaz chovu zvířat krutým chovatelům. Senát navrhl, aby stát proplácel obcím péči o zabavená týraná zvířata a po jejich majitelích pak náklady sám vymáhal.

Sněmovna bude po rozhodnutí horní komory posuzovat také novelu, která má snížit počet dětí ve výchovných zařízeních a posílit ambulantní péči o problémové rodiny. Senát doporučil předlohu lépe provázat se zákonem o sociálně-právní ochraně dětí, kterou ale minulý týden vetoval prezident Václav Klaus.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…