Poslanci rozhodnou o imunitě a o anonymních akciích

13.02.2013 6:25 | Zprávy

Poslanci by dnes měli rozhodnout o omezení imunity zákonodárců a ústavních soudců. V závěrečném schvalování je také vládní novela, která by regulovala anonymní akcie. Sněmovna rovněž bude dál projednávat novelu, jež má zlepšit právní postavení lidí, kteří v Česku získali azyl nebo takzvanou doplňkovou ochranu.

Poslanci rozhodnou o imunitě a o anonymních akciích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kromě veselí se ve sněmovně také hlasovalo

Poslanecká ústavní novela by zrušila doživotní imunitu zákonodárců a ústavních soudců. Trvala by jen po dobu jejich mandátu. Poslanci budou hlasovat také o návrhu ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), jenž chce imunitu omezit jen na projevy v Parlamentu. Jeho návrh ale patrně nemá příliš mnoho šancí. Na zrušení doživotní imunity se dohodli představitelé všech sněmovních stran.

Přerod akcií

Regulace anonymních akcií by měla podle ministerstva spravedlnosti omezit například možnost praní špinavých peněz. Vládní návrh předpokládá, že firmy budou muset zapsat anonymní akcie do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Pokud by to neudělaly cenné papíry na doručitele by se změnily na akcie na jméno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivistu Vojtěcha Pšenáka, asistenta …