Poslanci začnou jednat o reformě důchodů a zdravotnictví

12.07.2011 6:40

Poslanci budou v úterý projednávat reformy důchodů a zdravotnictví, které kritizuje opozice. Mají se zabývat také předlohou, která založí Generální inspekci bezpečnostních sborů. Mimořádná schůze sněmovny začne odpoledne.

Poslanci začnou jednat o reformě důchodů a zdravotnictví
reklama
Reformní zákony sněmovna projedná v prvním čtení. Vládní reforma důchodů počítá s tím, že ve druhém pilíři si lidé budou moct na individuální účty u soukromých penzijních společností od roku 2013 převádět ze státního průběžného systému tři procentní body ze sociálního pojištění. Podmínkou bude, že si k nim přidají ještě částku ve výši dvou procentních bodů ze svého. Podle sociálních demokratů zatíží vyvedení peněz státní průběžný pilíř, systém nebude spravedlivý.

Zdravotní reformu tvoří tři zcela nové zákony. Vymezují podmínky poskytování zdravotní péče a postavení státu, poskytovatelů péče a pacientů, upravují činnost záchranné služby a věnují se zvláštním zákrokům, jako je umělé oplodnění, sterilizace a kastrace. Podle úterního vydání Hospodářských novin (HN) navrhují mimo jiné i zavedení nového poplatku ve výši až 55 korun denně za pobyt dítěte v dětském domově. ČSSD ale o reformách tvrdí, že jde o revoluci, která nepřinese žádné zlepšení, ale jen prohloubí nepořádek ve zdravotnictví.

Druhé čtení a závěrečné schvalování reformních zákonů se odehraje až na některé následující schůzi. Další řádné zasedání poslanců začne koncem srpna.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…