Poslanec ANO: Fiala podceňuje českou diplomacii. Dal jsem dva návrhy, zamítnuto

25.02.2025 22:33 | Monitoring

Z PROFILŮ Poslanec opozičního hnutí ANO Jiří Strýček odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz k důchodové reformě, bezpečnosti, diplomacii a Green Dealu. Kritizoval vládu za nedostatek shody na reformě důchodů a slabou podporu české diplomacie. Zdůraznil, že Evropa by se neměla spoléhat jen na USA a měla by posílit vlastní obranu. Ke Green Dealu řekl, že Evropu poškozuje a je nutné usilovat o jeho zrušení.

Poslanec ANO: Fiala podceňuje českou diplomacii. Dal jsem dva návrhy, zamítnuto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

V jednom z dotazů se čtenář politika Jiřího Strýčka například ptá, proč je SPD schopné s vládou jednat o důchodech a připouští některé návrhy, zatímco jeho strana ANO se s vládou nedomluví. Zajímá ho, zda problém není spíše na jejich straně, a zda v případě volebního vítězství celou reformu zruší. „Máte za ni už náhradu? Protože, když jste byli ve vládě, a to docela dlouho, s řešením jste nepřišli,“ píše čtenář. Vyjadřuje obavy a nejistotu a ptá se, proč se politici nejsou schopni dohodnout na dlouhodobém řešení, které by platilo alespoň pro jednu až dvě generace.  

Jiří Strýček v odpovědi kritizuje přístup současné vlády a zdůrazňuje, že bez široké politické shody nelze vytvořit funkční důchodovou reformu. Podle něj vláda Petra Fialy neprojevila skutečnou ochotu jednat se všemi stranami a prosadit potřebné legitimní změny. „Předpokladem tvorby životaschopné důchodové reformy je skutečná ochota jednat se všemi subjekty politické scény a dodržení ústavního rámce. Ani jedno, bohužel, tato vláda nepředvedla. A proto náš poslanecký klub ANO v lednu jednomyslně schválil podání návrhu na zrušení změn v důchodovém systému k Ústavnímu soudu. V souladu s tím chceme podstatnou část reformy zrušit, pokud tak do té doby neučiní Ústavní soud, a pokud bude hnutí ANO u vlády.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …