Poslanec ČSSD se rozepsal, v čem jsou úžasné USA. A rovnou nadvakrát

18.07.2015 12:32 | Zprávy
autor: vam

USA jsou velmi demokratickou zemí a na rozdíl od Evropy v ní demokracie vychází zespodu. Problémem je ale nadvláda ekonomiky a finančních skupin zejména nad zahraniční politikou USA, tvrdí sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa. Uvedl to v odpovědi na dotazy čtenářů, které mu přišly na jeho profil na serveru ParlamentníListy.cz.

Poslanec ČSSD se rozepsal, v čem jsou úžasné USA. A rovnou nadvakrát
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Čtenář, který se podepsal pouze jako „Hanick“, se poslance zeptal, kdy USA konečně pochopí, že svět vojensky ovládnout nemohou. „I kdyby měly třeba dvojnásobek základen v cizích zemích,“ podotkl čtenář s tím, že politika USA směřuje k tomu „vydělat za každou cenu – i za cenu lidských životů.“

Všechny války mají kořeny v těchto cílech. I ta na východní Ukrajině

Seďa připustil, že to tak z venku vypadá. „Nicméně USA jsou velmi demokratická země, protože tam na rozdíl od Evropy vychází demokracie zespodu,“ uvedl Seďa. Za největší problém USA považuje nadvládu ekonomiky a finančních skupin nad politikou, zejména z pohledu zahraniční politiky USA.

„Je nutné si uvědomit, že všechny velmoci usilují především o zajištění surovin, energie a bezpečnosti. Mimochodem všechny války mají kořeny v těchto cílech, někdy skrývaných za náboženské svobody či demokratické principy,“ vysvětlil poslanec s tím, že z tohoto pohledu je třeba vidět i současnou situaci v Sahelu či Krymu a na východní Ukrajině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …