Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...

27.11.2021 11:37

Z PROFILŮ Poslanec Aleš Juchelka zvolený za hnutí ANO usedl ke klávesnici a jal se odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z největších problémů dneška je, že mladí lidé nemají kde bydlet. Jak by to řešil Juchelka? Podívejte se sami.

Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Aleš Juchelka v pořadu Štrunc!

Aleš Juchelka je od roku 2017 poslancem za hnutí ANO. Od roku 2017 se věnoval situaci v České televizi, ale také sociální politice a otázkám bydlení. Když odpovídal na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, zdůraznil, že jako opoziční poslanec toho dokáže prosadit méně než jako poslanec vládní, kterým byl mezi lety 2017 až 2021, ale i tak se hodlá nadále věnovat otázkám demografie, rodiny a sociálním otázkám.

Pokud jde o rodiny, ty musí mít podle Juchelky kde bydlet. Pokud by bylo na poslanci, pomohl by rodinám se dvěma a více dětmi.

„Pro náš poslanecký klub je otázka bydlení stejně palčivá jako pro každého občana naší země. Žijeme a pohybujeme se v realitě, sami máme např. dorůstající děti a vidíme, že naplnit jejich potřebu pro bydlení a založení rodiny je čím dál těžší. Otázka je to komplexní a není na čtyři roky v koalici, natož v opozici. Týká se trhu, a to globálně evropského, týká se lobby stavebníků a developerů, týká se pozemkové reformy atd. Osobně jsem byl rád, když se do voleb přihlásilo také hnutí Trikolóra, ale heslem ‚umožníme pracovitým lidem dostupné bydlení‘ se toho moc neřeklo,“ napsal Juchelka.

„Je skvělé, že můžeme mluvit o tom, že je více lidí než bytů, a i když je to velký problém, je to stále lepší, než situace opačná, kdy beton zůstane opuštěný a lidé nebudou. Proto v otázce bydlení dávám důraz aktuálně na to, aby byly dostupné byty pro rodiny, nikoliv pro startovací mladé nesezdané páry, ale páry manželské s dvěma a více dětmi. Zde bych rád viděl např. umoření části hypotéky za každé narozené dítě. Je to jedna z možností, kterou vidím, o kterou se pokusíme usilovat a najít podporu ve Sněmovně,“ napsal Juchelka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…