Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...

27.11.2021 11:37 | Zprávy

Z PROFILŮ Poslanec Aleš Juchelka zvolený za hnutí ANO usedl ke klávesnici a jal se odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Jedním z největších problémů dneška je, že mladí lidé nemají kde bydlet. Jak by to řešil Juchelka? Podívejte se sami.

Poslanec Juchelka odpovídá čtenářům PL.cz: Otázky bydlení lze řešit takto...
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Aleš Juchelka v pořadu Štrunc!

Aleš Juchelka je od roku 2017 poslancem za hnutí ANO. Od roku 2017 se věnoval situaci v České televizi, ale také sociální politice a otázkám bydlení. Když odpovídal na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz, zdůraznil, že jako opoziční poslanec toho dokáže prosadit méně než jako poslanec vládní, kterým byl mezi lety 2017 až 2021, ale i tak se hodlá nadále věnovat otázkám demografie, rodiny a sociálním otázkám.

Pokud jde o rodiny, ty musí mít podle Juchelky kde bydlet. Pokud by bylo na poslanci, pomohl by rodinám se dvěma a více dětmi.

„Pro náš poslanecký klub je otázka bydlení stejně palčivá jako pro každého občana naší země. Žijeme a pohybujeme se v realitě, sami máme např. dorůstající děti a vidíme, že naplnit jejich potřebu pro bydlení a založení rodiny je čím dál těžší. Otázka je to komplexní a není na čtyři roky v koalici, natož v opozici. Týká se trhu, a to globálně evropského, týká se lobby stavebníků a developerů, týká se pozemkové reformy atd. Osobně jsem byl rád, když se do voleb přihlásilo také hnutí Trikolóra, ale heslem ‚umožníme pracovitým lidem dostupné bydlení‘ se toho moc neřeklo,“ napsal Juchelka.

„Je skvělé, že můžeme mluvit o tom, že je více lidí než bytů, a i když je to velký problém, je to stále lepší, než situace opačná, kdy beton zůstane opuštěný a lidé nebudou. Proto v otázce bydlení dávám důraz aktuálně na to, aby byly dostupné byty pro rodiny, nikoliv pro startovací mladé nesezdané páry, ale páry manželské s dvěma a více dětmi. Zde bych rád viděl např. umoření části hypotéky za každé narozené dítě. Je to jedna z možností, kterou vidím, o kterou se pokusíme usilovat a najít podporu ve Sněmovně,“ napsal Juchelka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

20:28 Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho …