Poslanec Škárka: Právo volit by měl mít jen někdo. Jinak si jednou zvolíme Rákosníčka

1. 2. 2013 17:49

Nezařazenému poslanci Jaroslavu Škárkovi se nelíbí výsledek první přímé prezidentské volby. A je to podle něj vina občanů, kteří se o nic nezajímají, proto by podle něj mělo být omezeno volební právo obecně.

Poslanec Škárka: Právo volit by měl mít jen někdo. Jinak si jednou zvolíme Rákosníčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Škárka
reklama

Nejhorší je podle Škárky fakt, že se volič nerozhoduje podle historických souvislostí, ale podle naprosto nesmyslných sympatií. Nepomohou ani novináři, kteří podle Škárky vědí ještě méně a nechávají se uplácet.

Prezidentem bude Rákosníček

„Je pro mě tristní, když se občas v nějaké obskurní televizi a v obskurním pořadu objeví, že občané - voliči neznají ani jméno svého premiéra. Ale co by člověk chtěl od diváků, kteří 'čumí' na Dallasy, Ordinace v růžové zahradě, Pošty pro tebe, mě či ono, Partičky, různé hledání 'superstárů' a většinu dalších kravin, ve kterých se televize předhánějí,“ zaráží Škárku.

Poslanec prý dokonce zažil, že někdo volil podle toho, co která strana rozdává v rámci volební kampaně. „Rovnost volebního práva považuji za chybu, protože hlas jednoho pivaře z kampaně má stejnou váhu jako hlas člověka, který se rozhoduje například podle toho, že si přečte programy, projde weby příslušných stran a věnuje hlasování určitou zodpovědnost v přípravě,“ zlobí se Škárka.

A poslanec už má i řešení – každý by podle něj před tím, než půjde volit, měl složit jakousi „volební maturitu“. „Pokud bude i nadále volit kdekdo, budeme mít možná jednou prezidentem Rákosníčka i s celým jeho rybníkem,“ předvídá Škárka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

14:27 Šmitec, tohle není Česko. Sáňkovali a bobovali, Němci zakročili. Hamáček by koukal

To od druhé světové války Německo nepamatuje. V Bavorsku je kvůli lockdownu a opatření proti „neposl…