Poslanec popsal bulváru dojmy z výslechu Ratha

24.05.2012 8:06

David Rath byl naivní, pokud se domníval, že se před členy mandátového a imunitního výrobu Sněmovny obhájí. Poslanci ještě před tím shlédli záznam z Rathova zatčení a slyšeli i odposlechy. Člen výboru Stanislav Křeček v rozhovoru pro Blesk prohlásil, že Rathovo tvrzení, že je obětí, bylo trapné.

Poslanec popsal bulváru dojmy z výslechu Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Křeček v rozhovoru tvrdí, že Davida Ratha vazba nezměnila. Sebevědomí má prý stále dost. "V tomhle se nic nezměnilo. On se z psychických důvodů vžil do role člověka, kterému bylo ublíženo, na kterého byla namířena policejní provokace," prohlásil poslanec. Podle jeho slov tato role Rathovi psychicky pomáhá. "Jinak by se musel zhroutit," podotkl.  Exhejtman prý svoji roli pojal jako varování pro ostatní.  Snaží se je přesvědčit o tom, že odposloucháváni jsou všichni a na každého se může něco najít.

Vazba Ratha nezlomila

Někteří členové výboru po schůzce s exhejtmanem prohlásili, že se dostavil psychicky zlomený člověk, který téměř prosil, když žádal vodu a třásly se mu ruce, Křeček zůstal klidný. Ve své praxi obhájce se totiž mnohokrát potkal s lidmi, kteří byli umístěni do vyšetřovací vazby. "Jako advokát mám zkušenosti s lidmi z vazby. Na 99 procent to dolehne o dost víc než na Davida Ratha," řekl Blesku.

Stanislav Křeček bulváru potvrdil, že odposlech dokonale zachytil okamžik, kdy si exhejtman a jeho společníci porcují úplatek. "Oni si tam ty peníze rozdělují, radují se z nich, nic neskrývají. V tu chvíli jsem si pomyslel, že i ti fotbaloví rozhodčí mluvili o kapřících," prohlásil poslanec.  V této souvislosti Křeček rezolutně odmítl možnost, že by Rath nevěděl, že dostal v krabici peníze. "To je nesmysl. On věděl, že mu dávají peníze a také s nimi odešel. Také je z odposlechů jasné to zděšení, když viděli z okna příslušníky policie," řekl Křeček.

Ratha zatčení šokovalo

Akce URNY dříve arogantního a sebejistého politika prý zcela vykolejila. Křeček tvrdí, že pokud u něj došlo k nějaké psychické změně, tak právě při zatýkání. "Jen špitl, že je poslanec a ptal se, jestli může telefonovat, což mu zakázali," dodal poslanec. Schůzka výboru s Rathem se odehrála ve sklepní místnosti. Exhejtmana přivedli dva příslušníci policie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…