Poslanec za ODS: Ústavní soud bude třetí komorou Parlamentu

07.03.2013 14:00

Poslanec Pavel Staněk (ODS) zkritizoval senátory za žalobu na prezidenta Václava Klause. Podle něj jde o jasnou degradaci autority a Ústavní soud se stane prostředkem, díky kterému bude možné vyjadřovat nesouhlas s kroky prezidenta.

Poslanec za ODS: Ústavní soud bude třetí komorou Parlamentu
Foto: Repro ČT
Popisek: Končící prezident Václav Klaus při rozhovoru v ČT

„Bylo to asi hodně lákavé, že nešlo odolat. Amnestie Václava Klause vzbudila hněv velké části společnosti a takové atmosféry bylo třeba využít. Prezident si nemůže dělat, co chce a je naším právem postavit ho před (Ústavní) soud!!! Senátoři mají skutečně právo takový krok učinit. S právem je ale nutné zacházet obezřetně,“ připomíná Staněk.

Senátoři podle něj právo využili k vyřizování osobních účtů. Tím nám ukazují, jaký bude v budoucnu svět. „Bude to svět, kdy se Ústavní soud bude muset vyjadřovat ke každému sporu mezi jednotlivými politickými tábory. Bude to svět, kde se každý, kdo získá pocit ublíženosti (církevní restituce, sociální zákony, zdravotní zákony atd.), bude pokoušet zvrátit výsledek demokratického zápasu u našeho ústavního arbitra,“ předvídá Staněk.

A toto není podle něj poslední hrozba. „Bude to svět, kdy budou ústavní soudci vláčeni (nebo velebeni) jednou či druhou stranou, podle toho, kdo právě (ne)získal dostatek politické podpory pro své návrhy. Bude to svět bez Ústavního soudu, jen s další, říkejme jí (například) třetí komorou Parlamentu. Bude to svět, kdy se ze záchranné brzdy, určené pro používání jen ve výjimečných případech a při závažných ohroženích demokratického systému, stane hračka pro děti,“ dodal poslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…