Poslankyně ČSSD připouští: Ty Fischerovy dluhy vypadají divně

14. 7. 2013 19:01

Poslankyně ČSSD Hana Orgoníková je přesvědčená, že nový ministr financí Jan Fischer dostatečně nevysvětlil záhadně rychlé splacení svých dluhů za prezidentskou kampaň. "Domnívám se, že celá záležitost s miliony, které tak nečekaně přišly na konto pana ministra Fischera, nepůsobí dobrým dojmem," řekla v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz.

Poslankyně ČSSD připouští: Ty Fischerovy dluhy vypadají divně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Hana Orgoníková

"I jeho ujištění o tom, že dárci nebudou žádat nějakou protislužbu poté, co byl jmenován do vysoké vládní funkce, nepůsobí příliš věrohodně. V této souvislosti se totiž logicky nabízí otázka, proč mu tito lidé nedali slíbené peníze dříve. Proč se to stalo až v okamžiku, kdy byl jmenován ministrem financí," pokračuje Orgoníková.

Ing. Hana Orgoníková

  • Hana Orgoníková zemřela 5. června 2014 v Hradci Králové

Poslankyně odmítla spekulovat o tom, zda její strana ve sněmovně podpoří Rusnokův kabinet udělením důvěry. Celková situace se podle ní mění každým okamžikem a je příliš složitá na to, aby se daly vyslovovat prognózy.

Sobotka žádá Fischerův odstup

Ještě méně smířlivý, co se Fischera týče, je šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Ten prohlásil, že ministr financí Jan Fischer by měl vládu Jiřího Rusnoka opustit, protože peníze na jeho kampaň nepochází z transparentních zdrojů. Mohl by tak prý negativně ovlivnit rozhodování poslanců ČSSD, zda udělit, či neudělit Rusnokovu kabinetu důvěru.

Jan Fischer reagoval tím, že je ochoten se s předsedou ČSSD sejít a věrohodně mu veškeré nejasnosti ohledně financování dluhů z prezidentské kampaně vysvětlit.

Jan Fischer

  • BPP
  • 1. místopředseda Rusnokovy vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo

12:10 „Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo

Poté, co se v médiích zničehonic objevily staré snímky bujarého veselí na pultu Poslanecké sněmovny,…