Poslouchal tátu. Proto je Babiš mladší venku z Čapího hnízda

07.02.2020 6:48

Státní zástupce Jaroslav Šaroch oznámil veřejnosti, že zastavil trestní stíhání syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího v kauze farmy Čapí hnízdo. Následně vysvětlil, proč tak učinil. Podle České televize však i tak nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman Šarochovo rozhodnutí přezkoumá.

Poslouchal tátu. Proto je Babiš mladší venku z Čapího hnízda
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele
reklama

V létě loňského roku státní zástupce Jaroslav Šaroch oznámil, že zastavuje trestní stíhání všech osob, které figurovaly v kauze Čapí hnízdo, kde existovalo podezření na podvod s dotacemi za desítky milionů korun. Šaroch konstatoval, že se trestný čin nestal.

Nejvyšší státní zástupce však dospěl k názoru, že u dvou stíhaných – u premiéra Andreje Babiše (ANO) a Jany Mayerové – zastavení stíhání dostatečně nedoložil, takže u nich trestní stíhání obnovil a uložil Šarochovi, aby v případě těchto dvou osob obstaral další důkazy, kterými buď dodatečně podloží své rozhodnutí z léta 2019, nebo naopak Babiše a Mayerovou pošle k soudu.

Server Seznam Zprávy napsal, co Šarocha vedlo k tomu, aby trestní stíhání zastavil i u premiérova syna, jehož případ byl projednáván zvlášť. Syn, jenž je podle Babiše psychicky nemocný, prý jen vykonával otcovy příkazy a na chodu firmy se jinak nijak nepodílel. „Získal akcie firmy jako rodinný příslušník od svého otce, jehož postavení a autoritu zřejmě respektoval,“ stojí ve vyjádření, které má server k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…