Pospíšil píše Zemanovi a Babišovi: Zaměřte se na ruské agenty. Těch jejich diplomatů je tu moc

6. 4. 2019 19:50

Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzval prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše (ANO) k zásahu proti aktivitám ruských tajných služeb. Jeho slova byla mimo jiné zveřejněna na serveru ParlamentníListy.cz.

Pospíšil píše Zemanovi a Babišovi: Zaměřte se na ruské agenty. Těch jejich diplomatů je tu  moc
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Dopis je reakcí na informace o nevýhodných pronájmech nemovitostí pro členy ruského diplomatického sboru a údajném pronajímání bytů v majetku České republiky. Podnikatelské aktivity ruských diplomatů jsou podle Pospíšila porušením zvyků i mezinárodního práva.

Původní text ZDE.

„Již řadu let na bezpečnostní rizika spojená s aktivitami velvyslanectví Ruské federace upozorňuje Bezpečnostní informační služba. Podstatná je v tomto ohledu zvláště snaha Ruské federace ovlivňovat politickou situaci v Evropské unii, a zvláště pak v zemích tzv. ‚blízkého pohraničí’, kam se v očích Ruska stále – spolu s ostatními bývalými satelity Sovětského svazu – bohužel i v dnešní době řadí naše vlast. Opomíjení opakovaných varování ze strany bezpečnostních služeb naší republiky by znamenalo pouze podrývání důvěry občanů naší země v bezpečnostní složky České republiky a ve výsledku i pro celé demokratické zřízení naší společnosti,“ píše v dopisu Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi předseda TOP 09.

Prezident i premiér by se dle Pospíšila měli svou vahou vložit do celého případu a vyjednat snížení počtu členů diplomatického sboru Ruské federace v ČR. Výzva předsedy TOP 09 se pak orientuje i na prohloubení spolupráce se spojenci v rámci EU a NATO právě v otázce agresivních zpravodajských aktivit Ruska.

„Věřím, že v takto vnitropoliticky a mezinárodněpoliticky závažné situaci dokážeme odložit svá rozdílná politická přesvědčení o věcech každodenního významu a dokážeme společně postupovat a jednat ve prospěch ochrany naší země a občanů České republiky,“ uzavírá dopis Jiří Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …