Posselt má už u sudetských Němců obě nejvyšší funkce

31.03.2014 15:04

Bavorský politik Bernd Posselt zaujímá nově obě nejvyšší funkce v organizaci sudetských Němců, vysídlených po druhé světové válce z tehdejšího Československa. Vedle své dosavadní funkce mluvčího sudetských Němců ho o víkendu zvolilo Spolkové shromáždění Sudetoněmeckého krajanského sdružení také předsedou sdružení.

Posselt má už u sudetských Němců obě nejvyšší funkce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt
reklama

Nominálně nejvyšší funkcí u sudetských Němců je jejich mluvčí, kterým je Bernd Posselt od roku 2008. Druhý v hierarchii je předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení, kterým byl doposud Franz Pany. Jeho úkoly nyní převzal také Posselt, který tuto funkci zastával před Panym v letech 2000 až 2008.

Posselt zastupuje německou vládní Křesťanskosociální unii (CSU) v Evropském parlamentu. Pod jeho vedením představitelé sudetských Němců v posledních letech zmírnili kdysi ostrou protičeskou rétoriku kvůli takzvaným Benešovým dekretům, jejichž zrušení se vysídlenecká organizace domáhá.

Na loňském sudetoněmeckém sjezdu účastníci naopak chválili tehdejšího českého premiéra Petra Nečase za jeho příspěvek k narovnání politických vztahů mezi Prahou a Mnichovem, které po dlouhá desetiletí zatěžoval právě rozdíly v pohledu na česko-německou minulost a požadavky sudetských Němců. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

14:40 Senioři se mačkají ve frontě na očkování, z Trikolóry zní už dost

Václav Klaus ml. na svém Facebooku informoval o fotografii, která koluje po internetu. V úzké chodbě…