Postavili jsme se proti Evropě, do jakési "Karpatské unie". Na Britských listech se rozepsali o našich nových spojencích, zmínili i Gottwalda a Filipa

27.09.2015 8:45

Náš centrální mozek ve sněmovně, tvořený socialisticko-podnikatelskou vládou, došel k názoru, že nám na tom hloupém Západě nerozumějí, a rozhodl se utvořit novou unii, jehož největším členem je Rumunsko. Jestli to není tím, že se řídíme hodnotami Klementa Gottwalda. Těmito ostrými slovy zhodnotil Boris Cvek postoj české vlády k uprchlické krizi.

Postavili jsme se proti Evropě, do jakési "Karpatské unie". Na Britských listech se rozepsali o našich nových spojencích, zmínili i Gottwalda a Filipa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
reklama

EU většinou hlasů dospěla k názoru, že je nutné uprchlickou krizi řešit a jedním z kroků vedoucích k řešení jsou i povinné kvóty. Češi sice tvrdí, že to nepomůže, ale náš centrální mozek lidstva v podobě Bohuslava Sobotky (ČSSD) a Andreje Babiše ANO) prý nikdo moc neposlouchá. Jestli to nebude tím, že se raději řídíme radami Klementa Gottwalda než Německa či Velké Británie.

„Náš centrální mozek lidstva ve Strakově akademii kupodivu ti hloupí lidé ze zaostalého Západu nechtějí slyšet. Zatímco oni kysli v nějaké podivné integraci, my jsme se od Gottwalda a Husáka naučili spoustu věcí, jak reálně funguje svět a co jsou ty hodnoty. A Klaus se Zemanem nás v tom utvrdili. Když nás nechtějí na Západě, můžeme zkusit začít radit Rumunům nebo Maďarům, ale opatrně, aby se nám to nové nadějné souručenství karpatských států nerozpadlo,“ varoval Boris Cvek v komentáři pro Britské listy.

Celý text najdete zde

Toto nové sdružení tvoří postkomunističtí tygři, jako jsou Rumunsko a Maďarsko. Do Rumunska možná začneme jezdit na dovolenou a lidé v Česku budou spokojení. A kdyby se náhodou tahle myšlenka neuchytila, stále máme v zásobě spolupráci s Čínou a Ruskem, jak upozorňoval šéf komunistů Vojtěch Filip před časem v ČT. Rodí se nám zkrátka nová opona, ačkoli není železná.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…