Potápět lodě s uprchlíky, napsal doktor Macek. A věc běží dál

25.04.2015 19:11

Glosátor společenského dění Miroslav Macek konstatoval na svém blogu, že by možná stálo za to potopit pár uprchlických lodí z Afriky, abychom zastavili hrozící invazi. Pokud to neuděláme, bude jen hůř - více utrpení, víc mrtvých. Tato slova však zvedla ze židle komentátora Jana Jandourka, jenž na Svobodném fóru napsal, že bychom stejně tak mohli chtít střílet nezaměstnané nebo amputovat zlomené nohy.

Potápět lodě s uprchlíky, napsal doktor Macek. A věc běží dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„K evropským břehům připlouvají stovky lodí s africkými imigranty, přičemž se jich cestou stovky až tisíce utopí. Evropu pak čeká neřešitelný problém, co si s touto invazí počít. Pokud by se hned zpočátku postupovalo stejně jako v případě vojenské invaze, tedy lodě by se zlikvidovaly před vyloděním, zemřely by též stovky až tisíce lidí, ovšem záhy by bylo po invazi. Praktikovaný pseudohumanismus ovšem v konečném součtu přinese podstatně více problémů, bolesti a mrtvých, než by přineslo radikální řešení v pravý čas,“ napsal doktor Macek.

Původní text doktora Macka

Komentátor Jandourek, vysvěcený kněz, v prvé řadě zdůrazňuje, že uprchlíci z rozvrácených zemí nepodnikají žádnou invazi. Teoreticky sice je možné potápět lodi s tisíci uprchlíky, ale je otázka, zda by to bylo správné. "Problém se zlomenou nohou lze samozřejmě také řešit amputací, problém s nezaměstnaností postřílením všech osob, které jsou nezaměstnané déle než půl roku. Prospěch ve škole by se radikálně zvýšil zavedením bičování po každé trojce. Bylo by to účinné. Je otázka, jestli všechno účinné je správné," ptá se Jandourek.

Celý Jandourkův komentář ZDE

Autor upozorňuje, že problém nemá jednoduché řešení. Část uprchlíků je podle jeho názoru třeba přijmout, jinak posílit ochranu hranic a tlačit také na jiné neevropské bohaté země, aby část uprchlíků přijaly. Faktem je, že Evropané nedokážou na severu Afriky zavést známý koloniální blahobyt, ale kdybychom začali uprchlíky topit, jakými evropskými hodnotami bychom se ještě mohli "ohánět"?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…