Potraviny, moravské víno, pivo. To chtějí kupovat Vietnamci. Se Zemanem přijel i Petr Nečas

08.06.2017 8:41

Podnikatel a šéf liberecké buňky zemanovců Jaroslav Masopust se vypravil spolu s prezidentem Milošem Zemanem na státní návštěvu Vietnamu. Je součástí podnikatelské delegace a dosažené úspěchy si velmi chválí. „Mají zájem o naše potraviny, moravská vína, pivo,“ řekl Masopust. O cestě informuje MF Dnes.

Potraviny, moravské víno, pivo. To chtějí kupovat Vietnamci. Se Zemanem přijel i Petr Nečas
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman a vícepremiér Vietnamu Vương Đình Huệ

Kromě Masopusta je ve Vietnamu také bývalý ministr zahraničí Jan Kavan či expremiér Petr Nečas. Nechybí ani současný ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Pro Zemana je to pak podle MF Dnes jeden z nejdůležitějších výjezdů. „Zemanovo okolí totiž cítí, že v zemi, jejíž obyvatelé stále slyší na dobovou značku ‚Made in Czechoslovakia‘, může udělat miliardové obchody. A tím i zlepšit prezidentovu image,“ poznamenal. 

Návštěvu v Číně, kde byl prezident před několika týdny, totiž zastínily řeči o jeho zdravotním stavu. Ve Vietnamu proto došlo ke zvolnění programu, navíc vztahy zde jsou dlouhodobě výborné, návštěvou došlo jen k jejich prohloubení. 

„Účast prezidenta republiky na obchodních jednáních má v zemích, jako je Vietnam, velkou váhu,“ dodal k tomu prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. A úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat – čeští turisté by mohli do Vietnamu létat bez krátkodobých víz, mezi Prahou a Ho Či Minovým Městem by mělo být zavedeno přímé letecké spojení. Vznikla také dohoda o vzájemném předávání odsouzených a o policejní spolupráci. Smlouvy se svými partnery pak v Hanoji podepsalo hned sedm firem. 

Dnes Zeman z Hanoje odlétá, zavítá ještě do kazašské Astany. Zde se zúčastní slavnostního zahájení mezinárodní výstavy EXPO 2017.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…