Potřebujeme odříznout byznys od politiky, říká Dvořáková

07.04.2011 23:00

Známá politoložka Vladimíra Dvořáková tvrdí, že stát potřebuje podrobnou a kvalitní vizi hospodaření, jinak i nadále bude docházet ke zbytečnému rozhazování peněz.

Potřebujeme odříznout byznys od politiky, říká Dvořáková

„Nesmíme říkat, kdo je podnikatel, tak nesmí do politiky," vysvětlila politoložka ve čtvrtečním Hydeparku na ČT24, vzápětí ale pokračovala: „Tady se musí absolutně odříznout politické rozhodování od napojení na různé podnikatelské skupiny."

Právě takové napojení je nyní vidět mezi Věcmi veřejnými a bezpečnostní agenturou ABL. „Politika se tu dělá způsobem, který má charakteristiky mafiánských praktik," doplnila. Jedinou cestou by mělo být vyloučení praxe, při které vysocí politici mohou poměrně volně nakládat s horentními sumami, příkladem může být česká armáda.

„Tím, že není koncepce politiky, tím se umožňuje zneužívání prostředků," vysvětlila a vše demonstrovala na předraženém nákupu obrněnců Pandur.

Lijeme vodu do cedníku

Státní správa tak potřebuje důkladnou reformu, kosmetické úpravy současné vlády situaci nijak nezmění. „Není možné lít vodu do cedníku, to není řešení," uvedla Dvořáková s tím, že česká správa je doslova děravá.

Navíc politickou scénou otřásá jeden skandál za druhým. „Těch kauz je nyní tolik, že není šance se nějak dovyšetřit," povzdechla si politoložka, frustrace lidí pak může mít negativní důsledky. „Já bych si dokázala představit posílení nacionalistického, ultrapravicového diskurzu," uzavřela politoložka Vladimíra Dvořáková.

Více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…