Potřebujeme vedle Kalouska klidného muže s příjemným hlasem, zní z TOP 09

12.10.2015 7:24

Zatímco o tom, kdo povede TOP 09 po odstoupení jejího současného předsedy Karla Schwarzenberga je už jasno, protože jediným kandidátem na tento post je Miroslav Kalousek, na místa jeho zástupců, kterých má být celkem pět, je ale tlačenice. Informuje o tom server Novinky.cz.

Potřebujeme vedle Kalouska klidného muže s příjemným hlasem, zní z TOP 09
Foto: top 09
Popisek: Logo TOP 09

Volební sněm TOP 09 proběhne poslední listopadový víkend v pražském hotelu Don Giovanni. Na pozici prvního místopředsedy bude zřejmě kandidovat nynější místopředseda Marek Ženíšek, který údajně řekl, že ho na tuto funkci jeho domovská plzeňská organizace navrhne. Nejdříve si o tom ale chce promluvit se Schwarzenbergem.

Celý text je ZDE

Ženíšek má prý ve straně podporu, ale řada straníků by na místě prvního místopředsedy ráda viděla místopředsedu TOP 09 a bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera. „Bylo by dobré mít na místě druhého muže někoho klidného s příjemným hlasem, aby byl Kalouskovi protiváhou,“ řekl prý jeden z poslanců TOP 09. Sám Heger, který má už nominaci z Královéhradecka, ale kandidaturu na řadového nebo prvního místopředsedu teprve zvažuje.

Obhajovat svůj post bude místopředsedkyně Helena Langšádlová, stejně jako starosta Čeladné Pavol Lukša. O křeslo ve vedení strany má prý zájem i poslanec František Laudát, kterého už nominovala pražská organizace. Podporu TOP 09 z Olomouckého kraje získala poslankyně Jitka Chalánková. Nominaci ústecké organizace získal krajský předseda a bývalý náměstek ministra životního prostředí Tomáš Tesař.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vytočená Charanzová bušila do Davida z SPD kvůli migraci. Ten potom vytáhl okupaci

15:15 Vytočená Charanzová bušila do Davida z SPD kvůli migraci. Ten potom vytáhl okupaci

Ještě před otevřením volebních uren uspořádala televize Nova poslední superdebatu kandidátů do EP ze…