Pověsit pravičáky, šokoval muž rudého Dolejše. Zděšení soudruzi se mu snaží dovolat

27. 10. 2012 12:06

Komunista Jaromír Petelík, který zasedá v zastupitelstvu Prahy 8 a je asistentem místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše, si to svým ostrým výrokem zaměřeným na pravicové strany i jejich voliče zveřejněným na facebooku pěkně zavařil. Jeho šéf nyní kvůli tomu zvažuje ukončení spolupráce.

Pověsit pravičáky, šokoval muž rudého Dolejše. Zděšení soudruzi se mu snaží dovolat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš
reklama

"Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám...,“ napsal si Petelík na svůj facebookový profil.

Jeho šéf Jiří Dolejš na dotaz serveru Novinky.cz uvedl, že o věci už ví a je připraven ukončit se svým asistentem spolupráci. "Pokud se to potvrdí, tak samozřejmě těžko můžeme spolupracovat," řekl.

Dolejš uvedl, že podobné výroky považuje za naprosto nepřijatelné. "Jsou v příkrém rozporu s programem KSČM a koneckonců i s právním pořádkem," řekl poslanec.

Ostatní členové se distancují

Podle Dolejše teď zastupitelský klub Prahy 8 jedná, co v záležitosti dále podniknout. Petelík je nyní v zahraničí a nekomunikuje. Od jeho výroků se ale všichni distancují a budou požadovat vysvětlení, podle kterého se dále rozhodnou.

Za nepřijatelný označil výroky Petelíka také šéf KSČM v Praze 8 Zdeněk Nagovský. "Jsou v zásadním rozporu s politikou KSČM a nehodné zastupitele. Jako předseda obvodního výboru KSČM Prahy 8 se od nich zcela distancuji," uvedl ve svém prohlášení. "Okamžitě, jakmile jsme se o věci dozvěděli, jsme se ho pokoušeli kontaktovat, ale jeho telefon je nyní nedostupný. Jakmile se s ním spojíme, požádáme jej o vysvětlení," dodal Nagovský.

Peake před KSČM varuje

Ke slovům Petelíka se vyjádřila i místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Podle ní je třeba brát situaci vážně.

"Jako varování před tím, jak přemýšlí a co by nás také mohlo čekat za jejich vlády. Současná politika je sice daleko od ideálů, ale uvědomme si, že když se někdo pokoušel o něco jiného než demokracii, bylo to vždy jen horší,” uvedla Peake.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…