Pověsit pravičáky, šokoval muž rudého Dolejše. Zděšení soudruzi se mu snaží dovolat

27.10.2012 12:06

Komunista Jaromír Petelík, který zasedá v zastupitelstvu Prahy 8 a je asistentem místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše, si to svým ostrým výrokem zaměřeným na pravicové strany i jejich voliče zveřejněným na facebooku pěkně zavařil. Jeho šéf nyní kvůli tomu zvažuje ukončení spolupráce.

Pověsit pravičáky, šokoval muž rudého Dolejše. Zděšení soudruzi se mu snaží dovolat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

"Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám...,“ napsal si Petelík na svůj facebookový profil.

Jeho šéf Jiří Dolejš na dotaz serveru Novinky.cz uvedl, že o věci už ví a je připraven ukončit se svým asistentem spolupráci. "Pokud se to potvrdí, tak samozřejmě těžko můžeme spolupracovat," řekl.

Dolejš uvedl, že podobné výroky považuje za naprosto nepřijatelné. "Jsou v příkrém rozporu s programem KSČM a koneckonců i s právním pořádkem," řekl poslanec.

Ostatní členové se distancují

Podle Dolejše teď zastupitelský klub Prahy 8 jedná, co v záležitosti dále podniknout. Petelík je nyní v zahraničí a nekomunikuje. Od jeho výroků se ale všichni distancují a budou požadovat vysvětlení, podle kterého se dále rozhodnou.

Za nepřijatelný označil výroky Petelíka také šéf KSČM v Praze 8 Zdeněk Nagovský. "Jsou v zásadním rozporu s politikou KSČM a nehodné zastupitele. Jako předseda obvodního výboru KSČM Prahy 8 se od nich zcela distancuji," uvedl ve svém prohlášení. "Okamžitě, jakmile jsme se o věci dozvěděli, jsme se ho pokoušeli kontaktovat, ale jeho telefon je nyní nedostupný. Jakmile se s ním spojíme, požádáme jej o vysvětlení," dodal Nagovský.

Peake před KSČM varuje

Ke slovům Petelíka se vyjádřila i místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Podle ní je třeba brát situaci vážně.

"Jako varování před tím, jak přemýšlí a co by nás také mohlo čekat za jejich vlády. Současná politika je sice daleko od ideálů, ale uvědomme si, že když se někdo pokoušel o něco jiného než demokracii, bylo to vždy jen horší,” uvedla Peake.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…