Povolební jednání mohou pokročit ve Zlínském a Středočeském kraji

13.10.2016 6:25

Pátým dnem po krajských volbách budou pokračovat jednání stran o možné spolupráci ve vedení krajů nebo o rozdělení míst v krajských radách. Ve Zlínském kraji vítěz voleb KDU-ČSL zřejmě oznámí, s kým bude vyjednávat. V Ústeckém kraji by měl krajský výbor KSČM rozhodnout o dalším postupu strany, komunistům nabídlo dvoukoalici vítězné hnutí ANO. Ve středních Čechách se k jednání o spolupráci znovu setkají zástupci ANO, STAN, TOP 09 a ODS. Podle předběžných dohod by zde post hejtmana měl připadnout hnutí ANO, tedy Jaroslavě Jermanové.

Povolební jednání mohou pokročit ve Zlínském a Středočeském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

O vytvoření čtyřkoalice v Libereckém kraji by měli jednat vítězní Starostové pro Liberecký kraj s druhým ANO a ČSSD, ve středu měli schůzku s ODS. Vyjednávat se zřejmě bude také v Jihočeském kraji, kde vítězná ČSSD odmítla jako třetího do koalice občanské demokraty navrhované hnutím ANO. Na Vysočině se sejde krajské předsednictvo ANO, se kterým zde chce spolupracovat vítězná ČSSD, žádá ale pět míst v budoucí radě kraje.

V Olomouckém kraji pracují na koaliční smlouvě ANO, ČSSD a ODS. V Karlovarském kraji strany, které se dostaly do zastupitelstva a ukončily první kolo povolebních jednání, rozhodují v těchto dnech o dalším postupu.

Koalice byly dosud dohodnuté v šesti krajích. ANO, které vyhrálo volby v devíti ze 13 krajů, zatím pro sebe dojednalo hejtmanský post v Moravskoslezském, Olomouckém a Jihomoravském kraji. Bez vítězného ANO vznikly koalice v Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji. V těchto třech krajích obsadí místo hejtmana ČSSD.

 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

9:53 Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

Ekonom Lukáš Kovanda se ve svém komentáři věnoval prognózám amerických bank, které upozorňují na to,…