Požár v jaderné elektrárně. Rusko a Ukrajina se viní navzájem

5.8.2022 5:33 odp. | Ze sítí

Na místě Záporožské jaderné elektrárny vypukl požár. Ukrajina i Rusko se vzájemně obviňují z toho, kdo jej zavinil.

Požár v jaderné elektrárně. Rusko a Ukrajina se viní navzájem
Foto: Repro: Youtube
Popisek: Požár jaderné elektrárny v Záporoží po ruském ostřelování

Agentura TASS s odvoláním na okupační vojensko-civilní správu v blízkém Energodaru uvedla, že ozbrojené síly Ukrajiny opět střílely na území Záporožské jaderné elektrárny a na místě vypukl požár. Přerušena údajně byla dvě elektrická vedení nezbytná pro provoz energetických bloků.

Ukrajinská agentura Unian pak na oplátku tvrdí, že jde o akci okupačních sil, kdy se ruská armáda měla opět uchýlit k provokacím.

Ohledně jaderné elektrárny u Zaporoží zaznívala už v minulých dnech varování. Zástupci mezinárodní jaderné elektrárny vyslovovali varování, že momentálně je tam úplně všechno špatně.

K požáru v areálu elektrárny, ovšem daleko od jaderných reaktorů, došlo již během válečných bojů v březnu.

Zaporožská elektrárna je se šesti bloky největší v Evropě. Budována byla v letech 1980- 1996.

Dana Drábová, bývalá předsednyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, která všechny válečné události kolem jaderek v Zaporoží či Černobylu komentovala na svém Twitteru, zatím mlčí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…