Pozor: 55 % Čechů se bojí říct svůj názor

09.03.2023 12:21 | Ze sítí
autor: mp

Průzkum společnosti SANEP provedený ve druhé polovině února ukázal, že víc než polovina Čechů má obavy otevřeně vyjadřovat své názory a má pocit, že se v nějaké formě vrací cenzura. Na otázky agentury SANEP odpovídalo přes 3200 lidí.

Pozor: 55 % Čechů se bojí říct svůj názor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

Reprezentativní vzorek více než 3200 respondentů dal v nadpoloviční většině najevo, že se obává zcela otevřeně vyjadřovat své názory a má pocit, že se vrací cenzura.

Celých 54,7 procenta dotázaných odpovědělo kladně na otázku, zda se někdy bojí otevřeně vyjádřit svoje názory. 45,3 procenta dotázaných dalo najevo, že se nezdráhá své názory říkat otevřeně.

A jaké jsou nejčastější důvody, proč lidé, kteří se obávají, nemluvívají bez zábran? Občas mívají jeden důvod, občas jich je víc najednou. Lidé jich mohli zakroužkovat hned několik.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Čína

Čína určitě není kámoš, kterého by si většina lidí přála. Ale myslíte, že se bez Číny obejdeme? Hlavně po ekonomické stránce. A bohužel, i když se nám to líbit nemusí, není dobré si to s Čínou rozházet nebo se s ní rozejít? Je to smutné, že hlavní slovo určují právě takové země jako třeba Čína nebo ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Místo svébytného národa, zase jenom ustrašení Čecháčkové., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseApep , 09.03.2023 12:51:01
To jsme to dopracovali. To nebylo ani za komančů.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Bez Donutila? Ne. Co by bylo s divákem, kdyby zrušili ČT

4:44 Bez Donutila? Ne. Co by bylo s divákem, kdyby zrušili ČT

Přišli by lidé v případě omezení tvorby České televize o možnost sledovat zdarma televizi či o své o…