Pozor. Do kauzy Lipavský se vložila Světlana Witowská

09.12.2021 12:31 | Ze sítí

K neformální schůzce Fiala – Zeman, o které informovalo rádio Frekvence 1, se vyjádřila moderátorka ČT Světlana Witowská. „Zase nejdřív propíchnutá Frekvencí 1. Vítejte v novém, lepším světě,“ tuší trend. Podle ní by bylo lepší, kdyby o schůzce informoval transparentně Petr Fiala sám. „Informace někdo pouští cíleně,“ myslí si. A ptala se také, zda by lidé byli tak shovívaví u Andreje Babiše, kdyby zjistili, že byl na „tajné“ schůzce s prezidentem.

Pozor. Do kauzy Lipavský se vložila Světlana Witowská
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Světlana Witowská

Rádio Frekvence 1 zveřejnilo informaci, že se premiér Petr Fiala a prezident Miloš Zeman sešli na neformální schůzce, což premiér na twitteru krátce potvrdil. Tématem bylo jmenování jeho vlády.

K Fialově schůzce i tomu, že ji „propálila“ Frekvence 1 (která zároveň informovala i o tom, že prezident měl Janu Lipavskému naznačit, že by neměl být ministrem zahraničí), se vyjádřila moderátorka ČT, Světlana Witowská. „Neformální schůzka s prezidentem o dalším postupu při jmenování vlády. Utajená. Zase nejdřív propíchnutá Frekvencí 1. Vítejte v novém, lepším světě,“ všímala si.

K diskusi se přidal novinář Filip Horký, který mínil: „Přijde mi dobře, že schůzka proběhne a až pak se o ní vykládá všude možně. Jen je špatně, že to Hrad pustí přes svoje rádio dřív, než to ofiko oznámí aktéři...“ A Witowská položila otázku, zda by bez Frekvence 1 došlo ke zveřejnění, a spekulovala, že ze strany Hradu šlo o cílený únik.

„To není žádné utajování, Fiala nemusí všechny svoje kroky hned troubit na všechny strany. Je to zjevně slušný člověk, a tak ještě, než řekl médiím o tom, že je připraven podat kompetenční žalobu, tak o tom osobně informoval protistranu sporu. Nic špatného na tom nevidím, naopak,“ pravil jeden z odpůrců Zemana a Babiše a Witowská namítla, že skutečně nemusí, ale že by ji potěšilo, kdyby o schůzce v rámci transparentnosti informoval Fiala dříve než média.

Marketér Michael Zelenka vyzýval k trpělivosti a moderátorka k ní byla ochotná, ale ptala se, zda by se stejným metrem jako Fialovi měřilo i u Andreje Babiše.

„Lepší svět by rozhodně byl, kdyby zákulisní jednání bez zřejmého výsledku nepropíchnul nikdo. Zveřejnit jen dohodu. Nemyslíte? Zmatky by skončily,veřejnost by měla konečný výsledek jednání. To, že jedna ze stran ‚exkluzivně‘ zveřejňuje, není chyba té druhé. To by byl lepší svět,“ mínil jeden z diskutujících a Witowská souhlasila. „Informace někdo pouští cíleně... evidentně,“ mínila.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

9:49 Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

Americký tvůrce komiksů, hlasitý liberální volič, ale také scenárista a televizní producent Gerard F…