Pozor, Kajínek může začít krást. Josef Klíma otevřeně promluvil

14.05.2017 21:55

Novinář a publicista Josef Klíma se v rozhovoru pro server Týden.cz rozpovídal o dvojnásobném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi, jenž se může těšit na milost prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten mu ji slíbil udělat, až se vrátí z Číny.

Pozor, Kajínek může začít krást. Josef Klíma otevřeně promluvil
Foto: Archiv KPR
Popisek: Ivana Zemanová s Jiřím Kajínkem

Hned na úvod Klíma zdůrazňuje, že nedokáže říct, zda je Kajínek vinen, či nevinen. Neumí říct, zda nejznámější český vězeň zastřelil dva lidi, nebo ne. Je si však jistý, že se věci odehrávaly jinak, než zaznívá oficiálně v případu. Osobně se prý stále víc kloní k názoru, že je Kajínek nevinen.

„Dobře, jsem stále víc přesvědčený, že to neudělal – tak šedesát ku čtyřiceti. Moje původní přesvědčení o jeho vině postupně klesá, ale pořád ji nevylučuju. Proto by měl být obnoven proces a celý případ došetřen. Mimo jiné proto, aby se ukázala skutečná úloha plzeňských policajtů.“

Celý článek naleznete zde.

V kauze hrají roli emoce, spekulace, ale také Kajínkova inteligence, která není malá. Odsouzený vrah také nemá právě nejmenší charisma. Stejně tak prý není jisté, že se Kajínek změní ve zcela počestného občana. Klíma má za to, že by Kajínek mohl třeba zase začít krást. „On je zloděj. Jasně, taky zločinec, ale existuje silná pochybnost, že je vrah. A já nevěřím, že by mohl někomu ublížit,“ říká publicista. Jako zkušený zloděj by si Kajínek mohl vymyslet solidní alibi, kdyby před mnoha lety opravdu vraždil. A on toto aliby nemá, protože podle svých vlastních slov na místě vraždy nebyl, a nemá tedy potřebu si nějaké alibi vymýšlet.

A co bude Kajínek asi dělat, až se dostane na svobodu. Klíma je přesvědčen, že by se Kajínek dobře uplatnil v showbyznysu, kde by byl v roli cvičené opice, kterou chce vidět každý. Publicista je přesvědčený, že by se taková role snad nejznámějšímu českému vězni zřejmě i líbila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …