Pozor! Michal Horáček promluvil o své budoucnosti. I o Zemanovi s Babišem

22.08.2019 8:22

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček přemýšlí nad kandidaturou do Senátu. Zároveň se v rozhovoru pro DVTV vyjádřil k premiéru Andreji Babišovi (ANO), který podle něj se sice mohl zapsat do dějin, ale neudělal vůbec nic.

Pozor! Michal Horáček promluvil o své budoucnosti. I o Zemanovi s Babišem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michal Horáček
reklama

Horáček v současné době studuje Dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. „Chci si rozšířit svoje vzdělání. Ministr kultury je poslední, co se rozdává v koalicích. Ale otázka je, co takový člověk tam může. Je strašně důležité, aby to byla velká osobnost. Kultura dostává na frak,“ míní Horáček, jenž by si na tento post netroufl.

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 25091 lidí

„Mrzí mě, že došlo k takové situaci kolem Michala Šmardy,“ podotkl dále Horáček. Domnívá se však, že lidi moc nezajímá, kdo bude resort kultury řídit, neboť mají hromadu vlastních starostí.

Video najdete ZDE

„Mám dojem, že tady je blok prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO). Někdy dojde ke střetu, jako v tomto případě, kdy zvítězil prezident Miloš Zeman. Andrej Babiš je vrcholný pragmatik, který nechce mít problémy, kde nemusí. I proto ustupuje prezidentu Zemanovi ve věcech, které nepovažuje za zásadní. Ale já bych je za zásadní považoval,“ podotkl.

Co se domnívá o současných demonstracích proti současnému předsedovi vlády? „Bylo dobře se sejít a vyjádřit nahlas své požadavky,“ uvedl k první demonstraci, jíž se zúčastnil a jež vyjadřovala nesouhlas s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou. „Ale v dalších demonstracích už se demonstrovalo za odstoupení premiéra Andreje Babiše, ale ten mandát demonstranti nemají,“ sdělil Horáček, ale zdůraznil, že Babiše nikdy nevolil a volit nebude. Ale podle něj je důležitý výsledek svobodných voleb. 

„Demokracie v Česku v dobré kondici není,“ zdůraznil pak Horáček, jenž nyní zvažuje svou kandidaturu do Senátu. „Mám různé nabídky z různých stran, tentokrát jsou seriózní,“ míní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…