Pozor na Sorose, podporujte Orbána. Jinak ohrožujete sami sebe, zaznělo z Izraele

09.04.2018 14:10

Tajemník izraelské vládní strany Likud Eli Hazan napsal pár řádek k drtivému vítězství Viktora Orbána v maďarských volbách. Kdo to myslí dobře s evropskou civilizací stojící na anticko-židovsko-křesťanských kořenech, měl by podle Hazana Orbána podporovat. Tajemník to považuje dokonce za historický imperativ této civilizace. Čtenáře navíc upozornil, že by si měli dát pozor na amerického miliardáře George Sorose.

Pozor na Sorose, podporujte Orbána. Jinak ohrožujete sami sebe, zaznělo z Izraele
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Hazan má za to, že vítězství Viktiora Orbána v Maďarsku bylo v zájmu všech lidí, kteří to myslí vážně s potíráním antisemitismu nejen v Maďarsku, ale také v dalších zemích - včetně Izraele. Ti, kteří to s naší civilizací myslí vážně, by si prý měli dát pozor také na amerického miliardáře maďarského původu George Sorose. Kroky tohoto může, podle Hazana, ohrožují bezpečnost v Maďarsku, ale i v dalších zemích.

„Z toho důvodu mají Izrael, Maďarsko a další země společný zájem bojovat proti Sorosovi, aby zachovali stabilitu svých zemí a udrželi příznivou geopolitickou situaci,“ napsal tajemník na serveru Likudnik.

Zásadní problém ovšem Hazan viděl v tom, že levicové strany ještě před volbami koketovaly s myšlenkou, že spojí síly s krajně pravicovou stranou Jobbik. Jen aby porazili Orbána. S tou stranou, jejíž předseda Gabor Vona prohlásil, že by odstoupil z postu předsedy strany, kdyby zjistil, že má židovské kořeny. Dnes se Jobbik tváří jako umírněná strana, jenže může jít jen o pokus zalíbit se voličům. Márton Gyöngyösi taktéž ze strany Jobbik totiž prohlašoval, že „dnešní Maďarsko úpí pod otrockým jhem sionistů“.

V Maďarsku žije asi sto tisíc Židů a většina z nich podporuje levicové strany. Jenže pokud ty samé levicové strany byť jen připouští možnou spolupráci se stranou Jobbik, měli by podle Hazana maďarští Židé raději podporovat Viktora Orbána a jeho stranu Fidesz, která Jobbik drží v opozici.

Sluší se dodat, že vedení socialistů, ale i šéf strany Jobbik Vona dali po drtivém vítězství Orbána v parlamentních volbách své funkce k dispozici.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…